Koncepce na 7 měsíců! Fanoušci Plzně se opřeli do Koubka i do vedení | iSport.cz
18. srpna 2014 • 04:50

Koncepce na 7 měsíců! Fanoušci Plzně se opřeli do Koubka i do vedení

Autor: kub
TOP VIDEA
DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
VŠECHNA VIDEA ZDE

Včera byl zvědavý na dvě věci – jak jeho tým zvládne utkání proti Hradci Králové a jak ho osobně přijmou plzeňští fanoušci. Odpovědi na obě otázky dostal trenér Miroslav Koubek velmi brzy, potěšila ho však jen jedna z nich. Jeho svěřenci vyhráli jednoznačným výsledkem 4:0, fanoušci ale transparentem podpořili Dušana Uhrina mladšího.O vítězství Viktorie nad ligovým nováčkem nebylo pochyb. Zároveň však kotel fanoušků západočeského týmu dával od začátku zkušenému odborníkovi najevo, že v novém angažmá není vítán. Tvrdé jádro příznivců má sloní paměť, Koubkovi neodpustilo, že pod jeho vedením Viktoria v roce 2001 sestoupila do druhé ligy.

„Byl jsem hodně nepříjemně překvapen. Vůbec bych nevěřil, že situace zpřed třinácti let by se mohla v současnosti odrazit na vztahu mém a plzeňských příznivců,“ uvedl Koubek v předzápasovém programu.

Mohla – tím spíš, že Dušan Uhrin mladší, kterého Koubek v týdnu nahradil, byl oblíbencem nejvěrnějších návštěvníků Doosan Areny. Dali to najevo hned při nástupu obou mužstev, kdy jméno odvolaného trenéra začali prozpěvovat.

Fanoušci Plzně podpořili transparentem bývalého kouče Uhrina, Koubka v týmu nechtějí

„Koubek ven!“ se ze sektoru za brankou, kam Viktoria v první půli útočila, ozvalo poprvé už v 5. minutě. A pak se tento pokřik ještě několikrát jako zlá ozvěna vrátil, stejně jako ódy na Uhrina, byť favorit už vedl po krásných brankách 2:0. Holohlavý trenér, který celý zápas sledoval na hranici své zóny bez výraznějších emocí a gest, se jen nevěřícně díval směrem, odkud k němu mířily projevy nevole. Ty navíc podpořilo několik transparentů.

První choreo bylo nejpůsobivější – kotel zahalila černá fólie, pod níž se objevil nápis KONCEPCE NA 7 MĚSÍCŮ. VÍTEJTE ZPĚT 90. LÉTA. Sotva zmizel, objevil se další, vůči Koubkovi ještě agresivnější: JAKO PŘED 13 LETY. VEN. Lakonický vzkaz, z kterého až mrazilo. Své však od diváků dostali prostřednictvím dvou vzkazů i šéfové klubu, kteří nejprve Uhrinovi vyjadřovali stoprocentní důvěru, aby ho za pár dnů nemilosrdně odstavili.

Adolf Šádek se s Miroslavem Koubkem postavili na lavičku
Adolf Šádek se s Miroslavem Koubkem postavili na lavičku

 


Články odjinud


Články odjinud