CELÝ SESTŘIH: Plzeň porazila Baník 2:0, pomohla ji červená karta

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili na svém hřišti v rámci 8. kola Synot ligy Baník Ostrava 2:0. Domácí hráli od 31. minuty v početní výhodě, protože po faulu na Jana Chramostu byl vyloučen obránce Filip Kaša. Následný pokutový kop proměnil Daniel Kolář. Druhou branku Viktoriánů vstřelil Ondřej Vaněk. Utkání jsme sledovali živě na iSport.cz.

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Vaněk, Hrošovský – Petržela (70. Hořava), Kolář (80. Bakoš), Pilař – Chramosta (46. Tecl).

Hosté: Pavlenka – Kaša, Sukup, Frydrych, Stronati – Šichor, Greguš (C) – Štěpán, Lindpere (58. Byrtus), Petrus (64. Narh) – de Azevedo (83. Kukec).

11 072 diváků

Viktoria vedená bývalým trenérem Baníku Miroslavem Koubkem měla od začátku převahu, ale dlouho si nevěděla rady s dobře napadajícími hosty. Až na střílený centr Petržely se dlouho před brankou Ostravy nic zajímavého nedělo. Kolem 25. minuty však Plzeň přepnula na vyšší rychlostní stupeň a vytvořila si velký tlak.

Vaněk však střílel jen do středu branky, Kolář pak v ideální pozici hlavou přestřelil podobně jako Pilař tvrdou střelou ze 20 metrů. Ve 30. minutě mohl jít sám na branku Pilař, ale gólman Pavlenka byl u míče dříve. Hned v zápětí však už přišel klíčový okamžik zápasu.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava: Šance Milana Petržely

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava: Vzpomínka na Evžena Hadamczika

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava - Šance Daniela Koláře

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava - Penalta Daniela Koláře

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava: Šance Václava Procházky

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava: Gól Ondřeje Vaňka na 2:0

Na dlouhý nákop za obranu sprintoval Chramosta v souboji s hostujícím obráncem Kašou. Ten byl u míče dříve, ale osobní souboj ve vápně i kvůli přistrčení rukou neustál, Chramosta mu míč sebral a Kaša ho v pádu fauloval. Jelikož se plzeňský útočník dostával do vyložené šance, sudí Příhoda Kašu vyloučil a nařídil pokutový kop. Míč si vzal Kolář a třetím proměněným pokutovým kopem v této sezoně potvrdil, že po loňském penaltovém trápení našla Plzeň svého exekutora.

Do druhé půle v plzeňském dresu vyběhl Tecl místo Chramosty. Plzeň však využívala oslabení soupeře a hrozila zejména z druhé vlny, kam se obrana hostí nestíhala přesunout. Procházka však po zpětné přihrávce mířil nad, Řezníkovu střelu zas špičkou vykopl brankář Pavlenka. Po Petrželově přízemním centru pak ve skluzu netrefil odkrytou branku Tecl.

Krásnou ránu pak vyslal Vaněk, ale brankář Pavlenka znovu hosty zachránil parádní robinzonádou. Vaněk se však dočkal čtvrt hodiny před koncem. Naskočil si na centr Tecla a hlavičkou o tyčku definitivně rozhodl. Viktoria tak s Ostravou neprohrála v desátém ligovém duelu po sobě.

8. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 32. Kolář z pen., 75. Vaněk. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Štěrba. ŽK: Hejda, Chramosta - Byrtus, Narh. ČK: 31. Kaša (Ostrava). Diváci: 11.072.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (70. Hořava), D. Kolář (80. Bakoš), Pilař - Chramosta (46. Tecl). Trenér: M. Koubek.

Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Kaša, Stronati, Sukup - Petrus (64. Narh), Šichor, Lindpere (58. Byrtus), Greguš, Štěpán - Azevedo (83. Kukec). Trenér: Bernady.