73 zápasů a dost! Slavia se dočkala penalty. Přísná, řekl Urban

Autor: dvo
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Tak jsme se té penalty dočkali. Tuto větu si možná po utkání v Českých Budějovicích říkali fotbalisté Slavie. Pokutový kop totiž pražský klub kopal po dlouhých 73 zápasech. Úspěšným exekutorem proti Budějovicím byl Karel Piták.

Hosté: 75. Piták

Domácí: Křížek – Novák, Lengyel, Podstavek, Hanzlík – Herzán (C), Kladrubský (70. Koreš) – Klesa (63. Vošahlík), Benát (56. Brunclík), Hora – Škoda.

Hosté: Hrubeš – Dobrotka, Bílek, Latka (C), Juhar – Kodr, Baéz (89. Petr) – V. Vukadinovič (72. Piták), Zmrhal, Černý – Škoda (84. Balaj).

4517 diváků

Od května 2012. Tak dlouho Slavia čekala na to, až bude v lize zahrávat pokutový kop. V páteční předehrávce s Českými Budějovicemi se dočkala. Poslední penaltu kopal ve Slavii její bývalý obránce David Hubáček. Bylo to 3. května 2012 v utkání s Hradcem. Sudí ji nařídil v po faulu na Milana Škodu.

České Budějovice - Slavia: Faul na Škodu a gól Pitáka z penalty

Právě Milan Škoda zařídil proti budějovickému Dynamu pokutový kop. V 74. minutě přepadl přes brankáře Křížka, rozhodčí Královec nařídil penaltu.  "Podle mě byla penalta přísná," uvedl kouč Jihočechů Luboš Urban, který kvůli verdiktu protestoval u Královcova asistenta. Opačný názor měl slávista Škoda. „Penalta byla podle mého jasná. Byl jsem tam dřív, balon si dal kolem gólmana a přepadl přes něj,“ řekl po zápase.

Střídají Karel Piták z ní nicméně vstřelil vedoucí gól. Radost jeho týmu ale dlouho nevydržela. V 87. minutě vyrovnal Jan Vošahlík, který v Budějovicích hostuje právě ze Slavie. Klub z Edenu tak stále čeká na zisk tří bodů. Naposledy se mu to povedlo před dvěma měsíci 23. srpna v utkání s Plzní (1:0).

KOMPLETNÍ SESTŘIH: České Budějovice - Slavia Praha 1:1