CELÝ SESTŘIH: Nečekaná ztráta! Plzeň vedla, v Jihlavě ale padla

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Velký kolaps předvedli fotbalisté Viktorie Plzeň na půdě Jihlavy. Favorité utkání sice o poločase zásluhou Davida Limberského vedli, ovšem snaživí domácí ve druhé polovině stav utkání zvrátili. Po gólech Mešanoviče a Masopusta tak mohli slavit, naopak Plzeň nedokázala navázat na vynikající výkon proti Spartě a na čele ligové tabulky má na svého největšího rivala náskok už jen bod.

Plzeň nepotvrdila minulý domácí triumf nad Spartou, ukončila sérii šesti vítězných zápasů v nejvyšší soutěži, kde podruhé v sezoně prohrála. Naopak Vysočina bodovala i v pátém utkání pod novým trenérem Romanem Kučerou, z toho počtvrté naplno.

Plzenští se do první šance dostali v desáté minutě, ale Hejda z malého vápna hlavou minul. Souboj druhého nejhoršího ofenzivního týmu s lídrem tabulky pokračoval za mírné převahy hostujícího týmu. Zejména Pilař dělal jihlavské obraně velké problémy.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 2:1

V poslední minutě prvního poločasu zařídil hostům vedení Limberský, který tečovanou střelou z hranice pokutového území překonal brankáře Hanuše.

Gól do šatny však domácí nepoložil. V 57. minutě Kukol přihrávkou mezi stopery krásně vysunul Mešanoviče, který prostřelil Kozáčika a po 462 minutách ukončil jeho ligovou neprůstřelnost. Vzápětí bosenský útočník nepochopitelně odmítl druhý zásah, když zblízka netrefil odkrytou brankou.

Jihlava - Plzeň: Gól domácího Masopusta na 2:1

Jihlava - Plzeň: Domácí Mešanovič zazdil obrovskou šanci

Vysočinu to ale nakonec nemuselo mrzet, protože v 77. minutě krátce po svém příchodu na hřiště rozhodl Masopust. Toho plzeňská obrana opět nepokryla, takže jihlavský záložník po přihrávce Kučery v klidu zakončoval z malého vápna.

V závěru si Plzeň vytvořila místy až drtivý tlak, ale ani po sérii standardních situací, které zahrával střídající navrátilec Horváth, vyrovnat nedokázala. Západočeši tak poprvé od srpnového utkání na Slavii (0:1) nebodovali.

Jihlava - Plzeň: Gól domácího Mešanoviče na 1-1

Jihlava - Plzeň: Gól Davida Limberského na 0-1

14. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 57. Mešanovič, 77. Masopust - 45. Limberský. Rozhodčí: Nenadál - Kordula, Urban. ŽK: J. Krejčí - Hejda. Diváci: 4025.

Jihlava: Hanuš - Vaculík (78. Marek), Kryštůfek, J. Krejčí, Hybš - T. Kučera, Jánoš - Fulnek, Šulek (56. Harba), Kukol (74. Masopust) - Mešanovič. Trenér: R. Kučera.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Procházka, Hejda, Limberský - Vaněk, Hrošovský (82. Horváth) - Petržela, Hořava (81. Kovařík), Pilař - Holenda (62. Tecl). Trenér: M. Koubek.