CELÝ SESTŘIH: Plno šancí, góly žádné. Hradec remizoval s Libercem 0:0

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Ve velmi důležitém zápase si nakonec Hradec Králové se Slovanem Liberec body dělily za bezbrankovou remízu. Šancí přitom měly oba týmy dost, především domácí v koncovce několikrát doslova selhali. S jedním bodem přitom nemůžou být poslední Hradec ani čtrnáctý Liberec spokojení.

Hráči Hradce byli od začátku nebezpečnější, jenže se trápili ve finální fázi. Ve 12. minutě se Malinský uvolnil v šestnáctce a jeho ránu po kličce vyrazil Kolář. Liberecký brankář si pak málem vstřelil vlastní gól, když mu po rohu vypadl míč a až na čáře ho musel zastoupit Luckassen. Před pauzou Kolář ještě zlikvidoval Černého ránu, ale diváci jinak moc atraktivní zápas nesledovali.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Hradec - Liberec 0:0

Po změně stran měl stejně jako v prvním poločase víc šancí Hradec. Jeho potíže s koncovkou však přetrvávají a "votroci" opět potvrdili, proč jsou nejhůře střílejícím mužstvem celé ligy. V 63. minutě se dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti Černý, jenže míč nasměroval nad branku. O chvíli později Kolář vyrazil střelu Haliloviče a jen do boční sítě zamířil svůj pokus střídající Vaněček.

Liberec mohl rozhodnout především zásluhou zkušeného Jarolíma. Dlouho zraněný záložník, který odehrál v sezoně jen poločas minulého střetnutí s Jabloncem, si čtvrt hodiny před koncem posunul míč do středu hřiště a jeho střela skončila těsně vedle. V nastaveném čase pak Hradec zachránil gólman Koubek, když zlikvidoval pokus Slováka Ďubka.

Hradec Králové - Liberec: Tutovka domácího Vaněčka

Hradec Králové - Liberec: Skvělý zákrok hostujícího Koláře

14. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pospíšil. ŽK: P. Černý - Pimpara, Delarge, Mudra. Diváci: 2146.

H. Králové: T. Koubek - Holeš, Rolko, Križko, Plašil - Kotiš (60. Trubač), P. Černý (81. Chleboun) - Štípek, Halilovič, Malinský (69. Vaněček) - P. Dvořák. Trenér: Pilný.

Liberec: O. Kolář - Mudra, Pimpara, Karišik, Fleišman - Obročník, Ďubek - Delarge (79. Hadaščok), M. Jarolím, Kolár - Luckassen (84. Hamulák). Trenér: Slovák.

16. Č. Buděj. 30 5 7 18 29:72 22

Liberecký Marek Jarolím s míčem před číhajícím Adrianem Rolkem z Hradce Králové v utkání Synot ligy.

Hradec Králové - Liberec: Šance domácího Malinského