Spasitel Švenger zachránil Bohemku! Vytáhl tři famózní zákroky

Autor: dvo
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Zákrok večera. Přesně tak by se dal nazvat skvělý reflex brankáře Bohemians 1905 Milana Švengra. V 82. minutě zakročil nadvakrát při závaru v pokutovém území a udržel pro „Klokany“ alespoň bod. Ne náhodou byl také zvolen nejlepším hráčem utkání. Brankář, který je v Bohemians na hostování ze Sparty, zneškodnil v prvním poločase i sólo Stanislava Vávry. Utkání nakonec skončilo bezbrankovou remízou 0:0.

Švenger pomohl Bohemians už v prvním poločase. Spolu s obráncem se na něj řítil útočník Zbrojovky Stanislav Vávra, ale brankář mu míč úspěšně vypíchl nohou.

Hlavní a především velmi důležitější zákrok si schoval na 82. minutu. Nadvakrát zlikvidoval brněnské pokusy z rohového kopu a zajistil svému týmu alespoň bod, který byl přesto pro tým z Vršovic málo.

Bohemians - Brno: Famózní zákrok domácího Švengera

„Nevím, co k tomu zákroku říct. V televizi to vypadalo asi hezky, ale byl to spíš jen reflex, když jsem se přesouval. Každopádně tento výsledek je pro nás ztráta. Potřebovali jsme tři body,“ řekl brankář Švenger po utkání v televizním rozhovoru pro Českou televizi.

Expert Josef Němec nešetřil na Švengra slova chvály. „Předvedl zákrok, který byl velmi důležitý a byl to vlastně jeden z mála okamžiků, který by se dal v utkání ocenit,“ řekl ve studiu Němec.

FC Zbrojovka Brno

Domácí: Švenger – Pauschek, Šírl, Krch, Cseh – Moravec (72. Bartek), Jindřišek (C), Rada, Mosquera – Bratanovič – Mikuš (62. Nerad).

Hosté: Hladký – Schuster, Košťál, Jugas – Buchta, Malík, Zavadil (C), Lutonský – Sýkora (81. Slančík), Vávra (59. Hyčka), Moukanza (90. Keresteš).

Domácí: Havránek, Kalina, Šmíd, Bartek, Engelmann, Havel, Nerad

Hosté: Doležal I., Hyčka, Keresteš, Sedlák, Šumbera, Fall, Slančík

Domácí: Nerad

Hosté: Zavadil