CELÝ SESTŘIH: Dočkal a Lafata zničili Budějovice, Sparta vyhrála 4:0

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté mistrovské Sparty v 15. kole první ligy deklasovali nováčka České Budějovice 4:0 a poskočili do čela tabulky s dvoubodovým náskokem na Plzeň, která v neděli hostí Bohemians Praha 1905. Poslední domácí podzimní zápas Sparty v nejvyšší soutěži rozhodli dvěma góly kapitán Davida Lafata a Bořek Dočkal.

Hosté:

Domácí: Štěch – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Mareček – Dočkal, Hušbauer (62. Vacek), Matějovský (76. Schick), Krejčí (69. Přikryl) – Lafata (C).

Hosté: Křížek – Novák, Lengyel, Podstavek (55. Kalod), Funda – Vošahlík, Benát (89. Brunclík), Hála, Herzán (C), Hora – Linhart (66. Škoda).

Domácí: Pamič, Švejdík, Kováč, Přikryl, Vacek, Schick, Vorel

Hosté: Fryšták, Hanzlík, Brunclík, Volešák, Škoda, Kalod, Vaněk

Franěk – Pospíšil, Vlasjuk

Generali Arena

7 451 diváků

Svěřenci Vítězslava Lavičky porazili Dynamo v lize pošesté za sebou a dobře se naladili na čtvrteční zápas Evropské ligy proti Neapoli.

Sparta měla první šanci už ve druhé minutě. Kadeřábkovu ránu z druhé vlny však hostující obrana zblokovala na roh. Domácí podle očekávání drželi míč a soupeře jasně přehrávali. Ve dvacáté minutě postupoval Krejčí z úhlu na Křízka, ale budějovický brankář jeho ránu vykopl. Vzápětí Hušbauer těsně minul levou tyčku.

Po několika dalších nevyužitých šancích už Sparta ve 28. minutě zlomila odpor Dynama. Krejčí nacentroval z levé strany a Lafata si před brankou poradil. Ve 35. minutě mohl povedenou akci Dočkala s Lafatou zakončit Hušbauer, který si opět nepřišel na výborného Křížka.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Sparta - České Budějovice 4:0

Spartě výborně vyšel vstup do druhého poločasu. Po třech minutách hry Matějovský našel v pokutovém území Dočkala a ten podruhé překonal hostujícího gólmana. V 52. minutě už vedli Letenští o tři branky, když další Krejčího přihrávku proměnil Lafata v gól umístěnou hlavičkou. Zkušený útočník desátým ligovým zásahem v sezoně dotáhl v tabulce střelců vedoucího Libora Doška ze Slovácka.

Domácí nepřestávali odevzdaného protivníka tlačit a v 61. minutě znovu udeřili. Lafata přihrál Dočkalovi, jenž se také hlavou podruhé prosadil. Radost z hattricku pak Dočkalovi překazila tyčka. Svůj třetí gól v zápase odmítl i Lafata, když z úhlu zamířil těsně vedle. Pražané v závěru ubrali, i tak ale dosáhli nejvyššího vítězství v tomto ligovém ročníku.

Sparta - České Budějovice: Gól Bořka Dočkala na 2:0

15. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (1:0)
Branky: 28. a 52. Lafata, 48. a 61. Dočkal. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Vlasjuk. Bez ŽK. Diváci: 7451.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Dočkal, Mareček, Matějovský (76. Schick), Hušbauer (62. Vacek), L. Krejčí (70. Přikryl) - Lafata. Trenér: Lavička.
Č. Budějovice: Křížek - P. Novák, Lengyel, Podstavek (55. Kalod), Funda - Hála, Herzán - Vošahlík, Benát (89. Brunclík), Hora - Linhart (66. Michal Škoda). Trenér: Urban.

16. Č. Buděj. 30 5 7 18 29:72 22

Kanonýr Sparty David Lafata se prosadil střelecky i v 15. kole Synot ligy proti Českým Budějovicím a pomohl Letenským k vysoké výhře.