Pokuty pro Slavii: Dal jsem si tu největší, říká trenér Beránek | iSport.cz
Michal Koštuřík
28. listopadu 2014 • 23:49

Pokuty pro Slavii: Dal jsem si tu největší, říká trenér Beránek

Trenér Slavie Miroslav Beránek si napařil největší  pokutu
TOP VIDEA
RENTGEN: Bucha jako produktivnější Darida. Rozhodne šlágr s Jabloncem?
TOP 5 týmů NHL pro play off: Tampa už nevyhoří, neodepisujte Pittsburgh
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokutě neuniknou a nejvíc se prohne trenér Miroslav Beránek. „Dal jsem si tu největší,“ prohlásil trenér fotbalové Slavie poté, co jeho tým remizoval na Baníku 0:0 a nesplnil úkol od vedení klubu. Chyběl jediný bodík… „Měli jsme vyhrát v Budějovicích a porazit Hradec,“ věděl kapitán Martin Latka.MATCH OVERVIEW LEGACY
28. 11. • 20:15
FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava
0:0
ONLINE
28. listopadu
20:15
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha
Sestavy

Domácí: Pavlenka – Frydrych, Kaša, Stronati, Holzer – Greguš (C), Mensah (78. Byrtus) – Kukec, Lindpere (55. Baroš), Štěpán (60. Petrus) – Narh.

Hosté: Rakovan – Dobrotka, Latka (C), Fialka, Mikula – Kodr (86. Hrubý), Zmrhal – Nitrianský, Kenia (79. Piták), Prošek (90. Balaj) – Škoda.

Náhradníci

Domácí: Šrom, Sukup, Byrtus, Petrus, Baroš, Celba, Szotkowski

Hosté: Hrubeš, Dostál, Hrubý, Dame, Piták, Vukadinovič, Balaj

Karty

Hosté: Kenia, Latka, Hrubý

Rozhodčí

Michal Paták – Martin Wilczek, Petr Vysloužil

Stadion

Stadion Bazaly

Návštěva

4296 diváků

Slavisté budou mít chudší Vánoce. Můžou za to „poděkovat“ realizačnímu týmu v čele s koučem Beránkem, který během nevydařeného období přišel s tím, že mužstvo musí do konce podzimu získat minimálně 21 bodů. Jinak zaplatí finanční sankci. Její výše je interním tajemstvím, po zápase na Baníku ho Beránek neodhalil. „Pokuta je daná,“ řekl jen.

Přiznal však, že s návrhem, jak touto hrozbou motivovat hráče, přišel on sám se svými spolupracovníky. „Podnět vzešel od nás trenérů. Jsme na jedné lodi, vyhráváme a prohráváme společně,“ podotkl Beránek.

KOMPLETNÍ SESTŘIH: Baník Ostrava - Slavia Praha 0:0

Finanční bič hráče přece jen nastartoval. „Myslím, že nám to pomohlo. Od té doby jsme neprohráli a výkony byly daleko lepší než předtím,“ tvrdil stoper Latka. „Po bodu to ale naskakuje pomalu,“ připomněl kouč, že Slavia pět ze šesti zápasů remizovala.

Nevyhrála ani v Ostravě, ačkoliv šance měla. Trenér, jenž složil sestavu hlavně z mladíků, našel na hře pozitiva. Ocenil například teenagera Lukáše Fialku, který odehrál v obraně svůj první ligový duel.

„Vedl si jako matador, neudělal chybu,“ vyzdvihl devatenáctiletého zelenáče, jenž sebral z nohy gól Milanu Barošovi. „Hrál perfektně,“ souhlasil jeho mentor Latka.

Ostrava-Slavia: Šance Milana Baroše

Ostrava - Slavie: Fialkova hlavička na vlastní bránu

Ostrava-Slavia: Šance hostujícího Jaromíra Zmrhala

Ostrava-Slavia: Zákrok Mateje Rakovana

Ostrava - Slavia: Šance Joela Lindpereho

 


Články odjinud


Články odjinud