Stanislav Hrabě
7. ledna 2015 • 16:04

Most první prémii zřejmě prohýří, ovšem pod dohledem trenéra

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zlato? Věřím tomu. Z týmu cítím flow, říká Jandač. Nominace? Štěstí přeje připraveným
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Okamžité peníze za získané body. To je nová vymoženost letošního 18. ročníku zimního turnaje Tipsport liga. Za každý získaný bod bere mužstvo pět tisíc korun, částku patnácti tisíc si tak po úvodním duelu vybojovali hráči Baníku Most, kteří porazili FK Kolín 3:1. „Je to asi 700 euro,“ okamžitě přepočítal na unijní měnu jejich německý trenér Wolfgang Jerat.Co s pětimístnou sumou vítězové učiní? „Když půjde do kabiny, tak připravíme hráčům nějakou trachtaci, když půjde do klubové pokladny, tak asi utřeme,“ má jasno mostecký trenér Wolfgang Jerat, že o toku financí rozhodují nadřízení. Se zimními turnaji má ze své vlasti velké zkušenosti, ale s odměňováním po každém zápase se ještě osobně nesetkal. „Ale zvládneme to,“ ujišťuje.

Na velké hýření se však jeho svěřenci těšit nemohou. „Jestliže nám peníze zůstanou, přilepšení připravíme tak, aby nenarušilo zimní přípravu,“ hlídá životosprávu hráčů. „Někdy při volnějším programu,“ dodává.

Skladba pochutin by nejspíš byla na výběru hráčů. „Když něco z částky zbude, jenom dobře,“ připojuje se asistent Pavel Chaloupka, bývalý československý internacionál a účastník MS 1982 ve Španělsku, jenž u mosteckého týmu působí i jako tlumočník, neboť se němčinu brilantně nabifloval při angažmá ve Fortuně Düsseldorf.

První prémii ze zimného turnaje si tedy připsali mostečtí fotbalisté. „Peníze však nejsou naší hlavní motivací. Hlavní motivací je dobrá příprava a odpovědný výkon,“ zdůrazňuje priority německý kouč Jerat.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (Praha - Vyšehrad):

Baník Most - FK Kolín 3:1 (1:0)
Branky: 3. a 62. Kurtaj, 63. Kotlan - 84. Bláha

 

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud