Sparta vyhrála v generálce nad Duklou Banská Bystrica 2:0

Autor: rjm, ČTK
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Sparty vyhráli v generálce na jarní část Synot ligy na Strahově se slovenským celkem Dukla Banská Bystrica 2:0. Branky letenského týmu vstřelili David Lafata a Bořek Dočkal z penalty. Zápas úřadujících mistrů jsme sledovali ONLINE.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Sparťané na tureckém soustředění v posledních dvou prohraných duelech se Steauou Bukurešť a Kazaní inkasovali dohromady sedm branek, tentokrát ale jejich defenziva uspěla, i když proti poslednímu týmu slovenské ligy moc práce neměla.

Domácí měli od začátku převahu a už v sedmé minutě šli do vedení zásluhou Lafatovy dorážky. Deset minut před pauzou zvýšil Dočkal z penalty po ruce jednoho z hráčů soupeře.

Jakub Brabec se marně snaží překonat banskobystrického brankáře Petra Boroše

Po změně stran Sparta přes řadu šancí už gólmana Boroše nepřekonala. Druhý celek tabulky zahájí prvoligové jaro v pondělí 23. února na Letné proti Příbrami.

"Dnešní zápas z naší strany byl herně vydařený. Vlastně po celou dobu jsme měli soupeře zatlačeného na jejich polovině," uvedl pro web Sparty trenér Vítězslav Lavička, kterému k větší spokojenosti chyběla jen lepší produktivita domácích střelců.

"Podle mě je 2:0 málo a neodpovídá to tomu, co jsme si vypracovali na hřišti. Ale z pohledu obrany kvituju toho, že jsme soupeři nedovolili ohrozit naší bránu, hráli jsme velmi zodpovědně a uhráli jsme vzadu nulu," dodal Lavička. Druhý celek tabulky zahájí prvoligové jaro v pondělí 23. února na Letné proti Příbrami.