Sparta řeší, jak začlenit posilu. Koho vytlačí Kadlec ze sestavy? | iSport.cz
19. února 2015 • 10:42

Sparta řeší, jak začlenit posilu. Koho vytlačí Kadlec ze sestavy?

Autor: kub, iSport.cz
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
Šťastný kouč Šilhavý: Na Euru budeme konkurenceschopní. A ještě silnější Šťastný kouč Šilhavý: Na Euru budeme konkurenceschopní. A ještě silnější
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouho toužil po jednom dárku – a nakonec dostal hned dva. Vítězslav Lavička má od úterý v kádru Václava Kadlece a Jakuba Řezníčka, dvě výrazné posily do ofenzivy. Sparťanský kouč zvýšení konkurence samozřejmě vítá, zároveň však musí vyřešit z zejména v Kadlecově případě zapeklitý rébus. Dvaadvacetiletý útočník, který přichází na půlroční hostování z Eintrachtu Frankfurt, totiž musí hrát. Což vyžaduje těsně před startem sezony citlivý zásah do sestavy.Lavičku čeká rozhodování, které bude mít nakonec pro někoho trpkou příchuť. Byť zatím není příliš pravděpodobné, že by se Kadlec s Jakubem Řezníčkem objevili v základní sestavě už v pondělí proti Příbrami, minimálně první z nich s touto ambicí na Letnou jde. A někdo mu bude muset uvolnit místo. Tím se však strůjce loňského treble netrápí.

Možností, jak Kadlece do základní sestavy začlenit, se nabízí hned několik. Nejpravděpodobnější je jeho umístění na pravé křídlo, kde (ne)nastupoval i ve Frankfurtu. V tom případě by se do záložní řady stáhl Bořek Dočkal, kterému by musel pravděpodobně uvolnit místo Herolind Shala.

Další variantou je, že by Kadlec nastoupil společně s Davidem Lafatou, to by však Lavička musel ustoupit ze svého oblíbeného rozestavení 4 – 3 – 3. Kadlec samozřejmě zvládne i záskok na hrotu za Lafatu, ale to je scénář, který si ve Spartě nikdo nepřeje.

GRAFIKA: Podívejte se na varianty základní sestavy Sparty

Varianty základní sestavy fotbalové Sparty: Kadlec na pravém křídle, do zálohy se stáhne Dočkal, místo nezbyde na Shalu
Varianty základní sestavy fotbalové Sparty: Kadlec na pravém křídle, do zálohy se stáhne Dočkal, místo nezbyde na Shalu

 


Články odjinud


Články odjinud