Mahmutovičova divoká premiéra v Plzni: Gól, asistence a 3 spálené šance

Autor: pod
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Byl ostře sledovaný. Aidin Mahmutovič odehrál první soutěžní zápas v dresu Plzně. A bosenský útočník se v duelu s Českými Budějovicemi (6:0) rozhodně neztratil. První příležitost měl hned v 1. minutě, ovšem branku minul. Gólu se nicméně velká plzeňská posila dočkala. A to nebylo zdaleka všechno.

Uběhlo teprve několik desítek vteřin a Aidin Mahmutovič už se dral do pokutového území Budějovic. Přihrávka sice nevyšla, ale míč se k útočníkovi Plzně vrátil. Mahmutovič ovšem tentokrát pověst kanonýra nepotvrdil, mířil mimo.

Plzeň - České Budějovice: Šance Aidina Mahmutoviče

Další šanci si Bosňan vytvořil po necelé půlhodině hry. Po přihrávce Pilaře si ve vápně výborně odstavil dotírajícího obránce, ovšem střelou z otočky branku opět netrefil. Jenže defenziva Budějovic si nedala říct.

Chvíli před přestávkou si Mahmutovič vedl o poznání lépe. Přihrávkou ze strany perfektně vybídl ke skórování záložníka Daniela Koláře a ten s ní nepohrdl. Gólem na 2:0 definitivně zlomil odpor soupeře.

Plzeň - České Budějovice: Gól Daniela Koláře na 2:0

Několik minut po začátku druhého poločasu se dostalo i na samotného Mahmutoviče. Úlohu měl nicméně více než snadnou. Po velké chybě ve středu hřiště se na jediného obránce řítil Václav Pilař a drobný záložník se nezachoval sobecky. Přihrávkou před prázdnou vybídl ke skórování svého nového spoluhráče.

Plzeň - České Budějovice: Gól Aidina Mahmutoviče na 3:0

Těsně před svým střídáním pak stihl Mahmutovič spálit ještě jednu velkou šanci. Milan Petržela mu výborně sklepl míč, bosenský útočník ale z hranice penalty přestřelil. „To jsem měl dát,“ povzdechl si po zápase v rozhovoru pro Českou televizi.

Plzeň - České Budějovice: Obrovská šance Aidina Mahmutoviče

Jinak byl ale Mahmutovič se svou premiérou spokojený. „Chtěl jsem podat co nejlepší výkon a pomoci týmu. Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Byl plný stadion, chtěl jsem si to užít,“ pochvaloval si střelec.

Angažmá tak začal Aidin Mahmutovič v plzeňském dresu velmi dobře. I nadále ale bude pod přísným drobnohledem.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 6:0

Plzeň - Budějovice: Geniální přihrávka Limberského a gól Hořavy na 6:0

Plzeň - České Budějovice: Gól Ondřeje Vaňka na 5:0

Plzeň - České Budějovice: Gól Františka Rajtorala na 4:0

Plzeň - České Budějovice: Šance Václava Procházky a Václava Pilaře

Plzeň - České Budějovice: Skandování jména Mariána Čišovského

Plzeň - České Budějovice: Gól Milana Petržely na 1:0