Autor: Jan Vacek
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V dosavadním průběhu sezony toho moc neodehrál, za celou podzimní část Synot ligy posbíral pouze 106 minut. Lepší to nebylo ani v přípravě, přesto Pavel Horváth naskočil hned do úvodního jarního duelu proti Českým Budějovicím (6:0). A svou přítomností dotvořil euforickou atmosféru v zaplněné Doosan Areně.

Běží 71. minuta souboje Plzně s Českými Budějovicemi. Viktoria na hřišti dominuje, nad svým sokem vede už 5:0 a utkání bez výraznějších problémů kontroluje. V tom přichází moment, na který čeká více než deset tisíc fanoušků. Klubová legenda Pavel Horváth u domácí střídačky odhazuje teplákovku a souká se do dresu, jeho nástup do hry je na spadnutí.

Na to okamžitě reagují lidé na tribunách. „Pavel Horváth!“ neslo se hromově dlouhé desítky vteřin plzeňským stadionem.

Plzeň - České Budějovice: Kotrmelce Pavla Horvátha

„Když jsem stál u lajny a lidé mi aplaudovali, měl jsem slzy na krajíčku,“ netajil po utkání dlouholetý lídr Viktorie dojetí. První dotek se Horváthovi nedaří, míč netrefuje dobře a posílá ho přímo na hlavu soupeře. „Říkal jsem klukům, že ten nástup na hrací plochu byl moc rychlý, že mám ještě zmrzlé kopačky,“ vtipkoval.

V úvodu druhého dějství se Horváth skutečně s ostatními nerozvičoval, vysedávání na lavici naznačovalo, že ani tentokrát do hry nenaskočí. Všechno ale bylo jinak.

„Asi pět minut předem jsem dostal pokyn, abych se svléknul. A šel jsem na to. Škoda, že se mi nepodařilo proměnit tu šanci,“ vrátil se devětatřicetiletý matador k momentu, kdy z dobré pozice mířil pouze do středu hostující branky.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - České Budějovice 6:0

Nevyužitá šance však mrzet nemusela. Horváth rozdal několik nápaditých centrů, potom si parádně „vykoupal“ jednoho ze soupeřů. A po závěrečném hvizdu se znovu situoval do hlavní role. Před plzeňským kotlem metal jeden kotrmelec za druhým. Třikrát dopředu, třikrát dozadu. Stejně jako v dobách, kdy táhl Viktorii za úspěchy. Fanoušci byli u vytržení, bavili se i spoluhráči.

„Vím, že musím být připravený, abych kdykoli mužstvu pomohl. Chci přesvědčit trenéry, že mám stále co nabídnout,“ uzavřel plzeňský záložník.

Plzeň - České Budějovice: Gól Milana Petržely na 1:0

Plzeňská děkovačka byla po utkání s Českými Budějovicemi (6:0) hodně veselá. Zapojil se do ní Aidin Mahmutovič stejně jako Pavel Horváth.