CELÝ SESTŘIH: Druhý poločas snů. Jablonec zničil Bohemians 3:0

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

V prvním poločase se trápili, v tom druhém excelovali. Fotbalisté Jablonce porazili zásluhou gólů Pospíšila, Kopice a Beneše Bohemians 1905 3:0. Domácí tak potvrdili roli favorita a pokračují ve stíhání Plzně se Spartou. Naopak „Klokani“ vytěžili ze dvou jarních kol pouhý bod.

Rychlý sestřih: Jablonec - Bohemians 1905 3:0

Domácí nastoupili ve stejné sestavě jako v úvodním jarním duelu na Slovácku (2:1) a od začátku měli převahu, proti organizované obraně Bohemians 1905 se však nedokázali prosadit. Výsledkem jejich aktivity bylo jen pár rohů a nevýrazných střel. Do největší šance první půle se tak dostali hosté, ale Mikuš po rychlé akci v 27. minutě mířil těsně nad.

Jablonec - Bohemians 1905: Gól Víta Beneše na 3:0

Po přestávce se obraz hry nezměnil, Jablonec však zpřesnil hru a dočkal se odměny. Skóre otevřel v 54. minutě po rychlém brejku Pospíšil, který nenápadnou střelou šajtlí k bližší tyči překvapil brankáře Švengera. O chvíli později neuspěl sám před hostujícím gólmanem Šabala, po následném autu už ale byl úspěšný Kopic.

Jablonec - Bohemians 1905: Gól Jana Kopice na 2:0

Obrana Bohemians 1905 se rozložila a v 67. minutě přišel další trest. V závaru po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Beneš a chytrým lobem přidal třetí zásah domácích v rozmezí dvanácti minut. Jablonec tak navázal na výhru z předchozího kola nad Slováckem a prodloužil si úspěšnou sérii, během které prohrál jediné z posledních dvanácti kol.

Jablonec - Bohemians 1905: Gól Martina Pospíšila na 1:0

Naopak černá šňůra Bohemians 1905, které v závěru od čtvrtého gólu po velké šanci střídajícího Doležala zachránil Švenger, pokračuje. Klokani už nevyhráli osm zápasů za sebou, navíc během této série získali pouhé dva body.

Jablonec - Bohemians 1905: Žlutá karta pro Elvise Bratanoviče

Jablonec - Bohemians 1905: Šance Matúše Mikuše

18. kolo první fotbalové ligy

Baumit Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:0 (0:0)
Branky: 54. M. Pospíšil, 61. Kopic, 67. Beneš. Rozhodčí: Jílek - Urban, Vlasjuk. ŽK: Bratanovič, Gajič (oba Bohemians 1905). Diváci: 2763.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Kopic, Hübschman, M. Pospíšil (62. Mingazov), Greguš, Crnkič (67. Rossi) - Šabala (84. Šabala). Trenér: Šilhavý.

Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl - Bratanovič (73. M. Jarolím), Jindřišek, Moravec (81. Cicman), J. Rada, Mosquera - Mikuš. Trenér: Pivarník.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41