3 zápasy = 6 penalt! Ligu oslnila hlavně Barošova paráda alá Panenka

Autor: pod
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Neobvyklou porci pokutových kopů viděli fanoušci během tří odpoledních zápasů 20. kola Synot ligy. V duelech Baníku s Libercem (3:3), Budějovic s Jihlavou (1:3) a Příbramí proti Slovácku (1:0) jich sudí nařídili hned 6. Střelci si vedli velmi dobře, zklamal jen příbramský Tomáš Pilík.

Baník Ostrava – Liberec 3:3

V duelu domácího Baníku s Libercem rozdělil hlavní rozhodčí penalty férově, každý z týmů dostal jednu. Za domácí ji parádně proměnil Milan Baroš, který předvedl pokutový kop ve stylu legendárního Antonína Panenky. Kanonýr Ostravy tím zvyšoval na 2:1.

Ostrava - Liberec: Panenkovská penalta Milana Baroše na 2:1

Jenže ke konci poločasu bylo vyrovnáno. Opět z penalty. Liberecký Jiří Fleišman sice žádné speciality nevymýšlel, ale výhodu proměnil s přehledem. Divoký zápas nakonec skončil spravedlivou remízou 3:3.

Ostrava - Liberec: Penalta Jiřího Fleišmana na 2:2

České Budějovice – Jihlava 1:3

První tři góly záchranářského souboje padly ryze po penaltách. Hostující Jihlavu poslal do vedení z pokutového kopu Lukáš Vaculík, za domácí vyrovnal o tři minuty později Jiří Kladrubský.

České Budějovice - Jihlava: Gól Lukáše Vaculíka z penalty na 0:1

České Budějovice - Jihlava: Gól Jiřího Kladrubského z penalty na 1:1

Ve druhém poločase se historie opakovala. K další penaltě Jihlavy se postavil opět Vaculík a znovu se nemýlil. Na to už Budějovice reagovat nedokázali. Jihlava nakonec přidala ještě třetí gól a z jihu Čech si veze důležité tři body.

České Budějovice - Jihlava: Gól Lukáše Vaculíka z penalty na 1:2

Příbram – Slovácko 1:0

Jedinou neproměněnou penaltu viděli fanoušci v Příbrami. Domácí Tomáš Pilík mohl zvýšit na 2:0, velkou šanci ale odmítl. Pokutový kop nicméně nezahrál vyloženě špatně, gólman Slovácka Heča se ale vyznamenal. Hostům k bodům ale ani jeho skvělý zákrok nestačil, Příbram vyhrála díky gólu Bednáře 1:0.

Příbram - Slovácko: Tomáš Pilík neproměnil penaltu

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Liberec 3:3