CELÝ SESTŘIH: Sparta zdolala Hradec 3:0, trefil se i Lafata

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Sparty vstoupili do Synot ligy po reprezentační pauze velmi dobře. Letenští vyhráli v 22. kole na půdě Hradce Králové vysoko 3:0, branky dali Kadlec, Lafata (zaznamenal 150. gól v české lize) a Krejčí. Letenští na druhém místě tabulky ztrácí na Plzeň dva body, Západočeši ale mají k dobru nedělní zápas na hřišti Baníku Ostrava.

O zápas byl v Malšovicích velký zájem, pořadatelé však neotevřeli dostatečný počet vchodů, a tak se někteří domácí fanoušci dostali na tribuny až po pětadvaceti minutách hry. O branku sice nepřišli, ale neviděli brilantní představení domácího brankáře Koubka.

Ten se postavil proti sparťanským střelcům celkem třikrát. Nejprve chytil prudkou střelu Dočkalovi a poté dva pokusy Kadlecovi, po celý zápas nejnebezpečnějšímu hráči. Především druhý zákrok byl efektní i efektivní - Koubek vyrazil na roh Kadlecovu ránu zdálky mířící do horního rohu.

Třetí souboj Kadlece s Koubkem však již vyhrál reprezentant v dresu Sparty. Ve 31. minutě prošel obranou, jako posledního obelstil kapitána Rolka a levačkou obstřelil Koubka. Ani Hradec však nebyl bez šance. Dvě minuty po brance se po standardní situaci prosadil proti obraně Dvořák, jenže jeho hlavičku brankář Štěch vyrazil nad břevno.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Sparta 0:3

Hradecké vzepjetí pak přišlo především po změně stran. Řídil ho nejlepší domácí hráč - krajní záložník Malinský. Svou rychlostí vytvořil dvě velmi nebezpečné pozice. V první však místo střely nahrával na obsazeného spoluhráče a ve druhé jeho perfektní přihrávku neproměnil spoluhráč Trubač v gól.

Největší domácí příležitost pak přišla v 60. minutě. Začal ji prudký Černého centr, který prošel až k brankové čáře, ale odtud ho hradečtí hráči nedokázali dostat do brány. Zabránil jim v tom obránce Mareček, jenž na poslední chvíli zastoupil už překonaného Štěcha.

Kanonýr David Lafata slaví gól do sítě Hradce

Hradec v tu chvíli dokazoval, že jarní výkony nejsou náhodné, jenže chyboval. Plašil v 64. minutě špatně odkopl míč, získal ho soupeř a po Kadlecově centru se prosadil ranou z voleje kapitán Lafata. Nejlepší střelec v historii samostatné ligy zaznamenal 150. branku a ukončil čtyřzápasové střelecké trápení.

Od té chvíle už favorizovaní hosté v klidu drželi hru v rukou. Jejich třetí zásah navíc přidal těsně před koncem po Konatého nahrávce Krejčí.

Hradec Králové - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 31. Kadlec, 64. Lafata, 87. Krejčí. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Vysloužil. Bez karet. Diváci: 7100.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, Plašil (69. Shejbal) - Trubač, P. Černý (83. Tito) - Štípek (64. Vaněček), Halilovič, Malinský - Dvořák. Trenér: Barborík.
Sparta: Štěch - Mareček (89. Chvátal), J. Brabec, Holek, Costa - Vácha, Matějovský - Kadlec (85. Řezníček), Dočkal (78. Konaté), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Hradec Králové - Sparta: Gól Ladislava Krejčího na 0:3

Hradec Králové - Sparta: Gól Davida Lafaty na 0:2

Hradec Králové - Sparta: Šance Pavla Dvořáka

Hradec Králové - Sparta: Šance Daniela Trubače

Hradec Králové - Sparta: Zákrok Marka Štěcha proti hlavičce Pavla Dvořáka

Hradec Králové - Sparta: Gól Václava Kadlece na 0:1