CELÝ SESTŘIH: Jihlava si zastřílela proti Liberci. Vyhrála 4:0

0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Jihlavští fotbalisté se s fanoušky na domácím hřišti loučili jasnou výhrou nad Libercem 4:0. Brankami se o to postarali Kliment, Mešanovič, Nerad a Harba. Loučení se vydařilo i dvaačtyřicetiletému brankáři domácích Jaromíru Blažkovi, který se po delší době postavil mezi tyče a udržel čisté konto.

Jihlava před utkáním nebyla v dobrém rozpoložení, prohrála tři zápasy za sebou a Liberec v sedmi vzájemných střetnutích ještě neporazila. Navíc 198 minut nevstřelila branku. Půst ukončila ale už po 12 minutách. Kukol od rohového praporku zleva našel centrem ve vápně přesně hlavu Klimenta, který s pomocí břevna vstřelil úvodní gól.

I dál to bylo domácí družstvo, které si vytvářelo šance. V 18. minutě Nerad pronikl středem hřiště, Kliment našel před brankou úplně volného Mešanoviče, který s dorážkou do prázdné brány už neměl nejmenší problém.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Liberec 4:0

Liberci ke zlepšení výkonu nepomohlo ani poločasové střídání, protože hned po třech minutách svou premiérovou trefu v dresu Vysočiny zaznamenal Nerad, zimní posila z Bohemians 1905. Deset minut na to mohl druhou branku v zápase přidat aktivní Kliment, ze samostatného úniku libereckého brankáře nepřekonal, dostal se i k dorážce, ale míč do prázdné brány trestuhodně nenasměroval.

V 71. minutě Harba v útoku vystřídal svého bosenského souputníka Mešanoviče a hned po třech minutách se dočkal gólové odměny. Za vápnem napřáhl ke střele a bylo to 4:0. Harba mohl přidat i druhou branku pět minut před koncem po přiťuknutí Hybše, ale gólovou tečku za utkáním odmítl. Liberec byl i ve zbytku utkání bez snahy a pohybu, Blažkovi čisté konto nepokazil.

29. kolo první fotbalové ligy:

FC Vysočina Jihlava - FC Slovan Liberec 4:0 (2:0)

Branky: 12. Kliment, 18. Mešanovič, 48. Nerad, 74. Harba. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Hrabovský. ŽK: Nerad - Pimpara, Soungole, Frimmel, Sackey. Diváci: 2.558.

Jihlava: Blažek - Kukol, Kryštůfek, Krejčí, Hybš - Jánoš, Šulek (80. Štěpánek) - Kliment, Nerad, Fulnek (67. Batioja) - Mešanovič (71. Harba). Trenér: Klusáček.

Liberec: Lukáč - Coufal, Brabec, Pimpara, Frýdek - Sackey, Soungole (46. Sus) - Kaiser, Douglas, Frimmel - Bakoš (61. Hadaščok). Trenér: Vavruška.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41