Posily pro Spartu? Chce Čelůstku i Mazucha. Tajným snem je Necid | iSport.cz
4. června 2015 • 04:50

Posily pro Spartu? Chce Čelůstku i Mazucha. Tajným snem je Necid

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever
Vtipná scénka z tiskovky před Barcou: Coufal udiveně reaguje na Trpišovského odvážný výrok Vtipná scénka z tiskovky před Barcou: Coufal udiveně reaguje na Trpišovského odvážný výrok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potřebujeme posílit kádr, prohlásil trenér Zdeněk Ščasný. A společně s vedením klubu začal na posilách usilovně pracovat. Při přestupových jednáních se Sparta nedrží vůbec u zdi, usiluje o velká jména. Na vicemistrově seznamu přání figurují Ondřej Čelůstka, Josef Šural, Martin Frýdek či Ondřej Mazuch. Tajným snem pak zůstává Tomáš Necid.Přestoupí Mazuch na Letnou?Přestoupí Mazuch na Letnou?Foto Michal Beránek (Sport)

Sparta deklarovala svůj zájem nejen o Franciho Litsingiho, ale také o Tomáše Sivoka, kterému skončila smlouva v Besiktasi a je tudíž volným hráčem. V Turecku si však vybudoval skvělé jméno a je velmi pravděpodobné, že mu některý z tamních klubů předloží nabídku, které český klub nebude moci konkurovat.

Sparta má proto pro tento, ale i jiné posty, rozpracovanou i náhradní variantu, v tomto případě jde o Ondřeje Mazucha, jemuž vyprší kontrakt pro změnu v Dněpropetrovsku. U šestadvacetiletého zadáka je však otázkou jeho zdravotní stav, v březnu totiž absolvoval operaci křížového vazu v koleni a je tudíž nepravděpodobné, že by mohl stihnout začátek letní přípravy.

Pavla Kadeřábka, o kterého stojí německý Hoffenheim, by mohl nahradit Ondřej Čelůstka. Se Spartou je v kontaktu. Oba hráče zastupuje agentura Sport Invest, která jistě vyvine maximální úsilí, aby tyto přesuny klaply. A pokud ne, v úvahu připadá i jablonecký Lukáš Masopust.

Hned tři hráče si pak Sparta vyhlédla v sousedním Liberci. Martin Frýdek by měl vytvořit potřebnou konkurenci Costovi či Ladislavu Krejčímu, zatímco Josef Šural by zvýšil palebnou sílu týmu.

Josef Šural se znovu ocitl v hledáčku Sparty.Josef Šural se znovu ocitl v hledáčku Sparty.Foto Jaroslav Legner (Sport)
A pokud by se nedal dohromady David Bičík, byl by potřeba i další gólman. Zatímco trenér brankářů Pavel Srníček lobbuje za perspektivního (a také náležitě drahého) Ondřeje Koláře, vedení sonduje situaci kolem zkušenějšího Aleše Hrušky. Okolo gólmana Mladé Boleslavi, který patří Příbrami, však krouží také Slavia.

Sparta zkrátka hodlá nakupovat ve velkém, o čemž svědčí i ambiciózní nápad, který by zaručeně vzbudil vzrušení mezi fanoušky. A nejen sparťanskými. Podle informací deníku Sport přišel sám klubový boss Daniel Křetínský podobně jako v případě Radoslava Kováče s myšlenkou oslovit bývalého slávistického snajpra a nynějšího útočníka Zwolle Tomáše Necida.

Sparta projevila „informativní zájem“, ale nezdá se, že by byl pikantní deal v tuto chvíli reálný. „Prioritou je pro nás jednoznačně zahraniční angažmá,“ uvedl při dotazu na Necidovu nejbližší budoucnost jeho agent Jiří Müller.

Velké téma o posilách Sparty najdete v dnešním deníku Sport. Elektronickou verzi si můžete koupit ZDE »

Titulní strana deníku SportTitulní strana deníku SportFoto iSport.cz

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

 


Články odjinud


Články odjinud