CELÝ SESTŘIH: Mistr začal ligu výhrou. Plzeň porazila Slavii 2:1

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Viktorie Plzeň v 1. kole Synot ligy splnili roli favorita a na svém hřišti zdolali Slavii 2:1. Za domácí se trefili Daniel Kolář a Aidin Mahmutovič, za hosty korigoval až v závěru Milan Škoda. Trenér Sešívaných Dušan Uhrin mladší, který ještě v loňské sezoně působil na lavičce Plzně, tak neprožil příjemný návrat. Naopak Západočeši jsou před úterním duelem 3. předkola Ligy mistrů na půdě Maccabi Tel Aviv v dobrém rozpoložení.

Šlágr kola Plzeň - Sparta jsme sledovali v PŘÍMÉM PŘENOSU

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Slavia 2:1

Zatímco Plzeň nastoupila ve stejné sestavě jako v sobotním vítězném duelu Superpoháru s Libercem, slávistický kouč Uhrin překvapil a nasadil dvacetiletého Součka, pro kterého to byla premiéra v nejvyšší soutěži. Pražané začali aktivně a v páté minutě po Zmrhalově úniku napálil odražený balon kousek vedle Škoda.

Poté už ale převzala iniciativu Viktoria. V desáté minutě jí sudí Franěk upřel penaltu poté, co Procházkovu hlavičku zastavil ve vápně rukou debutant Souček. Vzápětí měl na hlavě vedoucí gól Hubník, ale hostující brankář Berkovec výborně zasáhl.

Plzeňští postupem času stále víc diktovali tempo a v devatenácté minutě se dočkali vedoucí trefy. Rajtoral si na pravé straně vyměnil míč s Kopicem, zacentroval do vápna a nabíhající Kolář hlavou s pomocí břevna otevřel skóre. Navázal tak na svůj gól ze Superpoháru.

Ve zbytku první půle domácí kontrovali hru, ale gólovou šanci už neměli. Po změně stran Slavia přidala, vytvořila si několik nadějných brejků i závarů a v 58. minutě měla blízko k vyrovnání. Zmrhal ale napálil z plného běhu z voleje míč jen do břevna. Stejný hráč se chytal za hlavu i v 65. minutě, kdy jeho střelu z úhlu vyrazil Kozáčik na roh.

Pražané byli chvílemi v druhé půli lepší než mistr a dokazovali, že povedená příprava s jedinou porážku nebyla náhodná. V 76. minutě Viktorii znovu zachránil Kozáčik, který vyrazil Pitákovu střelu.

Když se zdálo, že se hosté nadechují k závěrečnému náporu, udeřila v 80. minutě Plzeň. Limberský se zbavil beka a jeho přesný centr uklidil do sítě střídající Mahmutovič. Viktoria dala i čtvrtý gól v této sezoně hlavou. Třetí branku měl na noze střídající Vaněk, ale Berkovec zasáhl. Místo toho ještě snížil druhý nejlepší střelec minulé sezony Škoda, jenže na vyrovnání už hosté během minutového nastavení nedosáhli.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 2:1 (1:0)
Branky: 19. D. Kolář, 80. Mahmutovič - 90. Milan Škoda. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Vlasjuk - Hrubeš, Jech. ŽK: Kopic - Latka, R. Hrubý, Souček, Milan Škoda. Diváci: 11.233.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský (54. Vaněk) - Kopic (75. Petržela), D. Kolář, Kovařík - Holenda (62. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.
Slavia: Berkovec - Švec, Latka, Deli, T. Jablonský - Souček, R. Hrubý - Mikula (84. Černý), Piták (84. Voltr), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Daniel Kolář (vlevo) se raduje s plzeňskými spoluhráči z úvodního gólu nové sezony v zápase proti Slavii