CELÝ SESTŘIH: Přestřelku ovládl Slovan. Boleslav porazil 4:2

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Liberce přestříleli v úvodním kole prvoligové sezony Mladou Boleslav 4:2. Hosté vedli po trefě Lukáše Magery, poté otočili skóre Josef Šural z penalty a Marek Bakoš. Střídající Jiří Skalák sice za chvíli srovnal, ale v 69. minutě rozhodl domácí Lukáš Bartošák a pojistku přidal Ondřej Švejdík. Liberec se tak vítězně naladil na čtvrteční úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy se Šmonou, Boleslav si naopak nespravila chuť po vyřazení v 2. předkole stejné soutěže.

Oba týmy už za sebou měly soutěžní zápasy. Liberec vstoupil do sezony minulý týden porážkou 1:2 v Superpoháru s Plzní, Mladá Boleslav pak odehrála už dva duely 2. předkola Evropské ligy se Strömsgodsetem, s nímž vypadla po výsledcích 1:2 doma a čtvrteční venkovní výhře 1:0.

V první půli se hrál v poli vyrovnaný zápas, ale hosté byli nebezpečnější. První velkou šanci měl ve 24. minutě Klobása, který šel sám na Koubka, ale v tísni minul. Ve 34. minutě už Mladá Boleslav slavila vedení. Po chybě liberecké obrany vystřelil z hranice vápna Magera a trefil se přesně ke vzdálenější tyči. Skóroval ve čtvrtém z posledních pěti ligových duelů.

CELÝ SESTŘIH: Slovan Liberec - Mladá Boleslav 4:2

Radost ale hostům vydržela jen dvě minuty. Sudí Paták odpískal po zákroku hostujícího gólmana Veselovského na Bartošáka penaltu, kterou nejlepší liberecký střelec minulé sezony Šural s přehledem proměnil. Chvíli nato šel z úhlu Klobása opět sám na branku, ale oblouček přes Koubka mu nevyšel.

Tři minuty po změně stran domácí otočili stav. Po přízemním centru posunul balon vleže před branku Šural a Bakoš ho pohodlně doklepl do sítě. Ani Liberec ale dlouho nevedl. Střídající Skalák byl na hřišti pět minut, když si v 62. minutě naběhl na Magerovu kolmici, posadil na zem protihráče a křížnou střelou z úhlu srovnal.

Fotbalisté Mladé Boleslavi nesouhlasili s verdiktem hlavního rozhodčího, který proti nim odpískal penaltu

Přestřelka tím ještě neskončila. V 69. minutě se po tvrdém vzdušném souboji Bakoše s Křapkou snesl vysoký míč k přibíhajícímu Bartošákovi a domácí bek se hned při své prvoligového premiéře dočkal prvního gólu.

O tři minuty později se na trávník dostal domácí navrátilec Rabušic, který ve Slovanu hostuje z italské Verony. Vzápětí k premiérovému soutěžnímu startu za Mladou Boleslav nastoupila letní posila Baroš.

Ke srovnání už ale ani on hostům nedopomohl. Naopak v 81. minutě Veselovský neudržel Šuralovu střelu a dobíhající Švejdík v akrobatické pozici dotlačil míč za čáru. Dal tak svůj první soutěžní gól za Liberec. V 87. minutě mohl oslavit návrat do Slovanu brankou Rabušic, ale pomezní sudí jeho trefu neuznal pro ofsajd.

Liberec - Mladá Boleslav: Gól Marka Bakoše na 2:1

Liberec - Mladá Boleslav: Faul Veselovského a gól Josefa Šurala z penalty na 1:1

Liberec - Mladá Boleslav: Gól Lukáše Magery na 0:1

Liberec - Mladá Boleslav: Šance Stanislava Klobásy

Liberec - Mladá Boleslav: Šance Lukáše Magery

Liberec - Mladá Boleslav: Zajímavý aut Liberce

1. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 4:2 (1:1)

Branky: 36. Josef Šural z pen., 48. Bakoš, 69. Bartošák, 81. Švejdík - 34. Magera, 62. Skalák. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Ratajová. ŽK: Folprecht - Veselovský, Malpon, Bořil. Diváci: 5309.

Liberec: T. Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák (83. Sackey) - Pavelka, Folprecht - Delarge, Josef Šural, Kerbr (79. Fleišman) - Bakoš (73. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

M. Boleslav: Veselovský - J. Kysela, Kúdela, Křapka, Bořil - Malpon (75. Chramosta), J. Rada - Zahustel (75. Baroš), Magera, Čermák - Klobása (57. Skalák). Trenér: K. Jarolím.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47