CELÝ SESTŘIH: Skvělý start nováčka ze Zlína! I podruhé vyhrál 1:0

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Zlína pokračují ve vydařeném návratu do první ligy. Nováček po Bohemians Praha 1905 porazil také Jihlavu 1:0 a zůstává stoprocentní. Navíc ještě neinkasoval. O jedinou branku se po rohovém kopu postaral Lukáš Železník.

Zlínští se do soupeře pustili již od úvodních minut a z náporu na jihlavskou branku vytěžili rohový kop. K exekuci se postavil Matějov, který míč posadil na hlavu zlínského kapitána Železníka a ten poslal domácí tým do vedení. "Těší nás vítězství. Podřídili jsme tomu vše a branka nám psychicky pomohla," řekl trenér Zlína Bohumil Páník.

Aktivní Železník měl i další možnost, ale z malého vápna pálil vysoko. Nebezpečně blízko Holého branky se ocitl na druhé straně jihlavský Kukol, jehož včas zlínský brankář zastavil. Blízko druhé branky byli v závěru poločasu opět domácí, když přízemní centr poslal k brance Železník, ale žádný z jeho spoluhráčů míč nedokázal usměrnit do sítě.

Po přestávce byla opticky aktivnější Jihlava. Jánoš z dálky prověřil pozornost Holého. Do šancí se ale více tlačili domácí. Korešova rána z levé strany skončila vedle tyče. Hodně nebezpečný byl opět zlínský Železník, který po vybídnutí od Koreše mířil sám proti Hanušovi, jenž vyběhl a zakončení zlínského střelce vyrazil.

"Chtěli jsme soupeře uběhat a nepustit ho k ničemu. Pomohla by nám druhá branka, která by nás ještě více uklidnila, ale ta nepřišla, což nám chybělo a bylo to nervózní až do poslední minuty," hodnotil Páník.

Centry z pravé strany od Kukola a Tlustého zlikvidoval jistý Holý, jenž vychytal i Batioju na zadní tyči. S přibývajícím časem se stupňoval tlak Jihlavy, ale pozorná defenzíva Zlína odolávala a navíc čerstvý Jordan prohnal jihlavské obránce, až jej musel přerušit brankář Hanuš. Skóre už se ale neměnilo.

"Věřili jsme, že ve Zlíně můžeme i vyhrát, ale výkon zůstal za očekáváními. Rychlá branka podpořila nadšení a sebedůvěru domácích a my jsme hlavně směrem dopředu byli bezmocní," prohlásil jihlavský kouč Luděk Klusáček.

"Jedna střela na bránu nestačí. Dopředu nám vše strašně dlouho trvalo, kombinace na jeden dotek neexistovala. Zlín naopak hrozil a vítězství si zasloužil," dodal.

Fastav Zlín - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)
Branka: 10. Železník. Rozhodčí: Jech - Nádvorník, Kotalík. ŽK: Janíček - Jánoš. Diváci: 4627.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (74. Malý), Janíček (64. Živulič), Holík, Koreš - Poznar (86. Jordan), Železník. Trenér: Páník.
Jihlava: Hanuš - Tlustý (84. Vaculík), Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - Kukol, Marek (64. Šulek), Jánoš, Batioja - Dvořák (70. Přeučil), Mešanovič. Trenér: Klusáček.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41