CELÝ SESTŘIH: Baroš pomohl k bodu. Boleslav na Baníku remizovala

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Milan Baroš prožil velký návrat na půdu Baníku. S Mladou Boleslaví, kam v létě přestoupil, si sice nezahrál na ostravských Bazalech, i tak ale jeho příchod na hřiště vyvolal velké emoce. Fanoušci Baníku, jenž od nové sezony hraje ve Vítkovicích, mu pořádně aplaudovali. Samotný zápas je ale příliš nepotěšil, Baník totiž ztratil dvoubrankový náskok a s Boleslaví remizoval 2:2.

Boleslav si ve Vítkovicích rychle vynutila územní převahu. Domácí obrana se poprvé na kolenou ocitla v 11. minutě, ale Pavlenka při Čermákově příležitosti reflexivně vytlačil míč těsně vedle tyče. Platonickému tlaku Boleslavi odzvonil ve 14. minutě Narh. Když to vypadalo, že slibný brejk prováhal, jakoby z nouze se do míče opřel z dvaceti metrů a parádně ho pověsil k tyči.

Hra na rychlé protiútoky domácím seděla. Narh ve 26. minutě centrem vybídl Kukece a jeho jedovatou ránu pod břevno Šeda s námahou vyškrábl. Po nevyužité šanci hostujícího Magery už Ostrava z dalšího kontru opět udeřila. Zpoza šestnáctky se kolem Šislera ranou pod břevno zase prosadil Narh.

„Trefil to dvakrát parádně, úplně náhoda to asi nebyla, ale nevím, kolik gólů letos takhle ještě dá, aby kopl za vápnem a trefil to do víka,“ řekl Skalák.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Mladá Boleslav 2:2

Stadion ve Vítkovicích vzápětí mohutně zabouřil třetí. To když hostující kouč Jarolím poslal na rozběhání Baroše, ale v momentu, kdy už měl ostravský odchovanec namířeno na trávník, Zahustel s pomocí šťastné teče domácího stopera Kouřila snížil a Barošův příchod na hřiště oddálil až na start druhé půle. Mezitím Skalák málem srovnal, avšak s míčem se dostal blízko před Pavlenku a už ho nestihl obstřelit.

„Začali jsme skvěle. Dali jsme dva góly a je škoda, že jsme to neudrželi do poločasu. Takovým nešťastným vlastencem jsme Boleslav nakopli,“ řekl ostravský obránce Filip Kaša.

S Barošem přišel v půli na trávník i Ščuk a s nimi se na kopačky Středočechů vrátila také převaha. Po ideální Magerově přihrávce za obranu ji už v 52. minutě zúročil Skalák, který tváří v tvář nedal Pavlenkovi šanci a připsal si druhý gól v sezoně.

Boleslav pak soupeře sevřela, ale Magera přestřelil a Skalákův trestný kop z úhlu nečekaně skončil na břevnu. Třináct minut před koncem se vyznamenal Pavlenka, který vytáhl nad horní tyč pohotovou Čermákovu hlavičku. Břevno dnes stálo na ostravské straně a v 84. minutě ho Skalák podruhé orazítkoval z přímého kopu. První bod sezony ale nakonec domácím vychytal Pavlenka, který v 88. minutě chytil i velkou šanci Magery.

„Dneska to na vyložené šance bylo tak 6:0 pro nás, takže pro nás to je zklamání a ztráta. Musíme to vynahradit doma se Spartou,“ řekl Skalák.

Ovace pro Baroše. Fanoušci Baníku Ostrava nezapomněli na to, co Milan Baroš udělal pro ostravský klub a dali mu to najevo, když přijel do Vítkovic v dresu Mladé Boleslavi jako soupeř. Baroš fanouškům poděkoval a řekl, že kdyby záleželo na něm, nikdy by z Ostravy neodešel.

3. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)
Branky: 14. a 28. Narh - 36. vlastní Kouřil, 53. Skalák. Rozhodčí: Nenadál - Pochylý, Caletka. ŽK: Kukec, Mensah - Malpon. Diváci: 6091.

Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Kaša, Kouřil, Holzer - Ježdík, Mensah - Mondek (86. De Azevedo), Kukec, Engelmann (67. Mišák) - Narh (58. Alispahič). Trenér: Korytář.

Mladá Boleslav: Šeda - Bartl, Šisler, Kúdela, Bořil - J. Rada, Malpon (46. Ščuk) - Zahustel (46. Baroš), Magera, Skalák - Čermák (81. Chramosta). Trenér: Jarolím.