CELÝ SESTŘIH: Nečekaná prohra, Jablonec padl v Jihlavě

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Jihlavští fotbalisté v dohrávce 3. kola první ligy porazili favorizovaný Jablonec 1:0 a zaznamenali první vítězství v sezoně. Pro Severočechy je to první prohra po osmi ligových zápasech bez porážky. O výhře týmu z Vysočiny rozhodl v 19. minutě Marek Jungr, který obešel i brankáře a střílel do prázdné branky.

Vysočina krčící se před zápasem u chvostu tabulky s jedním získaným bodem začala proti Jablonci opatrně a v první čtvrthodině čekali diváci na gólovou příležitost marně. Jenže v 19. minutě vyslal Vaculík skvělou přihrávkou do úniku Jungra, který obešel i brankáře Hrubého a gólem ukončil čekání Vysočiny na první gól v této sezoně.

Jihlava - Jablonec: Gól Marka Jungra na 1:0

Po půlhodině hry mohl srovnat po centru exjihlavský útočník Tecl, ale po centru do vápna nechal vyniknout gólmana Hanuše, který jeho střelecký pokus konečky prstů vytěsnil na rohový kop. "V bráně nás dnes podržel Hanuš, podal výborný výkon. V nové sezoně jsou celkově jeho výkony nadstandardní," pochválil svého svěřence trenér Jihlavy Luděk Klusáček.

Další šanci měli hosté hned z kraje druhé půle, ale Doležal mířil jen do břevna a ani dorážející Novák nedokázal propasírovat míč do sítě. Vysočina, která nastoupila bez dvou opor základní sestavy Jánoše a Tlustého, se spíše bránila a nechávala hrát hosty.

Jablonec měl sice územní převahu, ale žádnou gólovou příležitost si dlouho nedokázal vytvořit. Zatímco při postupu v Evropské ligy proti Kodani se severočeskému týmu dařilo těžit ze standardních situací, v Jihlavě s nimi domácí zadáci neměli sebemenší problém.

Jihlava - Jablonec: Zahozená tutovka Augusta Batiojy

"Bohužel jsme nedokázali zopakovat výkon z Kodaně. Nebylo tam to nadšení. Byli jsme pasivní," mrzelo trenéra Jablonce Jaroslava Šilhavého. "Zápas v Kodani jsme bránili a čekali na brejk. Dneska to bylo opačně. Ukázalo se, že ještě nejsme tak velké mužstvo, abychom dokázali soupeře, který takhle brání, přehrát," dodal.

Až v poslední desetiminutovce se začalo před oběma vápny opět něco dít. Nejprve po Teclově přihrávce mohl vyrovnat Trávník, ale trefil jen vyběhnuvšího Hanuše.

"První poločas jsme prohospodařili. Navíc jsme soupeři nabídli šanci, kterou využili. Byla to voda na jejich mlýn, protože mohli hrát poctivě zezadu. V druhé půli jsme se zlepšili a vytvořili si dvě tři šance, které jsme měli proměnit, bohužel se tak nestalo. Věřil jsem, že když se nám podaří vyrovnat, že se ještě popereme o tři body, ale ani tu branku se nám vstřelit nepodařilo," hodnotil Šilhavý.

Když se neprosadili poté ani hlavičkující Beneš s Teclem, mohlo udeřit na druhé straně po brejku Fulneka s Neradem, střelu druhého jmenovaného ale kryl brankář hostí Hrubý.

"Zatím nás provází dobrá defenzivní práce, a to je asi přesně to, co nás drží nad vodou, protože v přípravě naše defenzíva byla šílená. Je pro nás jednodušší dobře bránit a hrát na brejky, než tvořit," dodal Klusáček.

Vysočina Jihlava - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 19. Jungr. Rozhodčí: Příhoda - Kotík, Pospíšil. ŽK: Kukol - Hübschman. Diváci: 3689.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - T. Marek, Šulek - Batioja, Jungr (82. Nerad), Vaculík (61. Fulnek) - Mešanovič (73. Dvořák). Trenér: Klusáček.
Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Greguš - Masopust (46. Mingazov), Pospíšil (68. Trávník), Tecl - Martin Doležal I. (59. Wágner). Trenér: Šilhavý.