14. srpna 2015 • 22:19

CELÝ SESTŘIH: Sparta zvládla přestřelku. V Boleslavi vyhrála 4:2

0
Sparta - Baník: Blažek daroval Letenským druhý gól, Kuchta slavil jako Haaland. 2:0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně

Fotbalisté Sparty zvítězili ve 4. kole Synot ligy v Mladé Boleslavi 4:2. Domácí sice dokázali dvakrát srovnat skóre, když na trefy Lukáše Váchy a Davida Lafaty odpověděli Jiří Skalák a Ondřej Zahustel, ale v 78. minutě rozhodl Zimbabwan Costa. Pak ještě přidal svou druhou trefu v zápase Lafata. Letenští vyhráli nad Boleslaví v lize pošesté za sebou a vedou neúplnou tabulku už o čtyři body.

Sparta vyhrála předchozích pět vzájemných ligových soubojů a dobře začala i tentokrát. Krejčí v osmé minutě z levé strany poslal přízemní centr do vápna a Vácha přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Za chvíli pálil z úhlu Krejčí a jeho střelu vyrazil domácí brankář Šeda.

Poté začala Mladá Boleslav zahazovat gólové šance. Ve 22. minutě nejprve hlavou v jasné pozici minul Ščuk, vzápětí stejný hráč pálil do Bičíka a odražený balon poslal mimo Skalák. Na druhé straně vytěsnil Hušbauerovu ránu Šeda, ale větší šance měli domácí. V 27. minutě opět zakončoval Ščuk, jenže gólovou radost mu zkazil opět Bičík.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 2:4

Mladá Boleslav tak vyrovnala až ve 40. minutě. Ščukova střela se od Holka odrazila ke Skalákovi a ten technickou střelou z rohu velkého vápna nedal Bičíkovi šanci. Domácí záložník se prosadil proti klubu, jehož je odchovancem. Vrátit Spartě vedení mohl Lafata, ale Šeda proti jeho přízemnímu pokusu zasáhl.

Sparťanský trenér Ščasný po přestávce poslal na trávník střídající Hybše s Fataiem, ale úvodní šanci druhé půle měl opět domácí celek. Střelu agilního Ščuka vytáhl konečky prstů Bičík.

Prakticky z protiútoku udeřilo na druhé straně. Hybš poslal ve 48. minutě míč před branku a Lafata jej ve skluzu umístil do sítě. Skóroval v šestém ligovém utkání po sobě, v němž nastoupil.

Vedení však Letenským vydrželo jen čtyři minuty. Na Bartlův centr si naběhl Zahustel a přesnou hlavičkou k tyči srovnal. Vzápětí mohl po rohu otočit skóre Kúdela, ale sudí Příhoda odpískal faul a jeho gól neuznal.

Mladoboleslavští hráli s favoritem naprosto vyrovnanou partii a trenér Jarolím v 66. minutě posílil ofenzivu o Baroše. Šancí poté ubylo, a když už se zdálo, že by zápas mohl skončit nerozhodně, udeřila Sparta. Po rohovém kopu neuhlídal v 78. minutě Zahustel Costu a ten hlavou poslal Pražany potřetí v utkání do vedení.

Domácí branka nalomila a za pět minut inkasovali znovu, když Lafatovu střelu zpoza vápna srazil bránící Šisler do protipohybu Šedy.

Branky: 40. Skalák, 52. Zahustel - 48. a 83. Lafata, 8. Vácha, 78. Costa. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Vlasjuk. ŽK: Magera, Baroš, Bartl - Mareček, Dočkal, Holek, Lafata, Fatai. Diváci: 5000 (vyprodáno).

M. Boleslav: Šeda - Bartl, Kúdela, Šisler, Bořil - Malpon (66. Baroš), J. Rada - Zahustel (81. Chramosta), Ščuk, Skalák - Magera. Trenér: K. Jarolím.

Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Costa - Vácha, Matějovský - Frýdek (46. Hybš), Hušbauer (46. Fatai), Dočkal, L. Krejčí (89. Konaté) - Lafata. Trenér: Ščasný.

Mladá Boleslav - Sparta: Střela Ladislava Krejčího

Mladá Boleslav - Sparta: Tutovka Jasmina Ščuka

Mladá Boleslav - Sparta: Střela Jasmina Ščuka a dorážka Jiřího Skaláka

Mladá Boleslav - Sparta: Zákrok Davida Bičíka proti Jasminu Ščukovi

Mladá Boleslav - Sparta: Gól Skaláka na 1:1. Trefa proti bývalému klubu

Mladá Boleslav - Sparta: Šance Davida Lafaty