Baroš proti Spartě běsnil: Strkal se s Váchou, pak chtěl penaltu

Autor: Jakub Dvořák, iSport.cz
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Když se Milan Baroš dostal v 66. minutě na hřiště v utkání Boleslavi proti Spartě (2:4), měl jasný úkol. Zaměstnávat sparťanskou obranu. Drsné souboje s Letenskými moc dobře zná. Ještě v dresu Baníku Ostrava jich svedl spousty. Jenže v Mladé Boleslavi z nich vycházel jako poražený. Záložník Lukáš Vácha letní posilu Středočechů do zakončení nepustil. I za cenu tahání či držení za dres.

Respekt k bývalé ikoně národního týmu? Vůbec žádný! Milan Baroš to měl po svém příchodu na hřiště složité. Fanoušci Sparty ho „přivítali“ urážkami a při každém dotyku s míčem pískali.

Právě hvězdná posila Mladé Boleslavi se totiž na jaře postarala o vyrovnávací branku ještě v dresu ostravského Baníku, když v 65. minutě utkání překonala hostujícího Marka Štěcha a zajistila domácím cenný bod za konečnou remízu 1:1.

Svoje si ale vyslechli i hostující fotbalisté. „Nás tu nemají rádi, i když kde mají. To nenávistné prostředí tu je,“ říkal po zápase střelec úvodní branky utkání Lukáš Vácha, který v závěru utkání exostravského útočníka hlídal.

Mladá Boleslav - Sparta: Přetahovaná Lukáše Váchy s Milanem Barošem

V samotném konci zápasu se Boleslav snažila dostat hosty pod tlak při standardní situaci. A s Barošem letenský brousek neměl slitování. Dvojici musel dokonce napomínat sudí Radek Příhoda.

To však nepomohlo. Vácha Baroše tahal za dres, držel za ruce. Jeho to však nevykolejilo a stále se snažil probít do zakončení, ale marně. Přetahovanou vyhrál záložník hostů.

Mladá Boleslav - Sparta: Pád Milana Baroše ve vápně

Třiatřicetiletý útočník to zkusil ještě jednou. A to v první minutě nastavení, když teatrálně spadl v pokutovém území Sparty poté, co se opřel o obránce Costu. Jeho úsměv na tváři, když okamžitě vstal, dokazoval, že to byl jen jeden z mnoha Barošových pokusů, jak obalamutit sudího.

Zatímco na jaře se v dresu Baníku dokázal prosadit, v novém ročníku vyšel naprázdno. Sparta si zkušeného forvarda pohlídala a z Boleslavi si odvezla vydřené vítězství 4:2.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 2:4

Mladá Boleslav - Sparta: Gól Davida Lafaty na 2:4

Mladá Boleslav - Sparta: Costův gól na 2:3

Mladá Boleslav - Sparta: Šance Kehindeho Fataie

Mladá Boleslav - Sparta: Neuznaný gól Ondřeje Kúdely

Mladá Boleslav - Sparta: Gól Davida Lafaty na 1:2

Mladá Boleslav - Sparta: Šance Jasmina Ščuka

Mladá Boleslav - Sparta: Šance Davida Lafaty