CELÝ SESTŘIH: Derby o Ještěd bez vítěze. Jablonec hrál s Libercem 1:1

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Jablonce remizovali ve 4. ligovém kole s Liberce 1:1. Slovan vedl v Podještědském derby od 42. minuty po trefě Nizozemce Kevina Luckassena, ale v poslední minutě zařídil dělbu bodů Vít Beneš. Liberec i tak zůstal spolu se Spartou jediným neporaženým týmem soutěže a na pátém místě tabulky ztrácí na Letenské čtyři body. Jablonec naopak ve třetím kole po sobě nevyhrál a je devátý.

Oba týmy čeká ve čtvrtek úvodní zápas 4. předkola Evropské ligy. Liberec hraje s Hajdukem Split a Jablonec s Ajaxem Amsterodam.

Oba celky postrádaly v derby jednu oporu. Liberecký kapitán Pavelka nemohl nastoupit kvůli střevní viróze, Jablonci zase chyběl nejlepší střelec minulé ligové sezony obránce Novák.

Na mokrém terénu se hrál od úvodu rychlý a bojovný fotbal, ale šancí příliš nebylo. Jablonec začal trochu aktivněji a zahrozil jako první, Pospíšilovu ránu však vyboxoval Koubek. Po půlhodině měl šanci Mingazov a na malém vápně na poslední chvíli zakročil hostující Coufal.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Liberec 1:1

V závěru poločase přidal Liberec. Pět minut před přestávkou propadl míč k Luckassenovi, který šel sám na branku, ale domácí gólman Hrubý jeho šanci vychytal. Nizozemský útočník tak udeřil až z následného rohu, když si naskočil na centr a hlavou překonal Hrubého.

Po změně stran mohl Luckassen přidat druhý gól. Jeho střelu z dobré pozice ale srazil domácí obránce a hostující útočník se marně dožadoval penalty za ruku.

Na druhé straně si v 55. minutě naběhl na dlouhý pas za obranu Karavajev, ale Koubek dobře zmenšil úhel a domácí bek zakončil jen do boční sítě. Mnohem blíž k vyrovnání měl Jablonec za dvě minuty, kdy si na centr z přímého kopu naběhl Wágner, ale sám před Koubkem hlavou neuspěl a jen nechal vyniknout hostujícího brankáře.

Domácí se tlačili dopředu a tím vznikal hostům prostor pro brejky. Po jednom z nich pálil střídající Rabušic a Hrubý míč vyrazil mimo. Když už se zdálo, že Slovan náskok udrží, přišlo vyrovnání. Koubek po prudkém centru ještě Benešův první pokus vyrazil, ale dorážka už zapadla obloukem do sítě. Domácí mohli v pětiminutovém nastavení dokonce otočit skóre, ale Liberec dva závary ve vápně přežil. Na druhé straně pak vychytal Rabušice Hrubý.

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 90. Beneš - 42. Luckassen. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Kříž. ŽK: Hovorka, Pokorný, Sackey, Bakoš (všichni Liberec). Diváci: 5612.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Karavajev - Hübschman - Mingazov (66. Trávník), Greguš, Pospíšil (46. Tecl), Crnkič (77. Martin Doležal I.) - Wágner. Trenér: Šilhavý.

Liberec: T. Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Soungole (76. Švejdík), Sackey - Šural, Bakoš (79. Rabušic), Kerbr - Luckassen (67. Shala). Trenér: Trpišovský.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47