CELÝ SESTŘIH: Slavia hrála s Boleslaví 1:1, krásně vyrovnal Skalák

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté pražské Slavie nenavázali na dvě vítězství a remizovali na domácí půdě 1:1 s Mladou Boleslaví. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího sice díky vlastnímu gólu Romana Poloma vedli, ale hosté díky parádně provedenému přímému kopu Jiřího Skaláka vyrovnali. Oba týmy tak mají po vzájemné remíze v tabulce po šestém kole Synot ligy 8 bodů.

Příchod nových majitelů do Slavie, čínské finanční a energetické společnosti CEFC a miliardáře Jiřího Šimáněho, přilákal do Edenu přes šest tisíc diváků. Pražané chtěli navázat na dvě výhry před reprezentační přestávkou, ale celou první půli tahali za kratší konec.

Mladoboleslavští působili živějším dojmem, lépe kombinovali, ale z úvodní územní převahy gólovou šanci nevytěžili. Naopak jako první zahrozili domácí. Ve 20. minutě vystihli Ščukovu chybu při rozehrávce a proti střele nejlepšího střelce této ligové sezony Škody musel zasahovat Šeda. Akce pokračovala a Voltr nejprve volejem trefil hráče před sebou a pak nůžkami mířil jen do středu branky.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 1:1

Z následné akce mohli otevřít skóre hosté. Na Radův přetažený centr si na zadní tyči naběhl Kúdela a z voleje z několika kroků pálil do brankáře Berkovce. Mladoboleslavští měli i nadále převahu a v poslední minutě se dostali do podobné šance. Tentokrát na zadní tyči zakončoval Zahustel a domácí opět děkovali Berkovcovi, který pokus zblízka vyrazil.

Po změně stran se Slavia trochu zlepšila a po hodině hry otevřela skóre, i když jí hodně pomohl soupeř. Pitákův zahrál přímý kop do vápna a před nabíhajícím protihráčem nešťastně uklidil míč do vlastní sítě Polom, hrající první duel za Boleslav po příchodu ze Sparty.

Slavia - Mladá Boleslav: Skalák vyrovnal na 1:1 luxusní ranou z přímého kopu

Odpovědět mohl Zahustel, ale Berkovec jeho dobrou střelu zpoza vápna vyrazil. Pražané se přesto první výhry nad Boleslaví od července 2010 nedočkali. V 79. minutě se totiž dalekonosnou ranou z přímého kopu s pomocí tyče prosadil čerstvý reprezentant Skalák a skóroval ve třetím z posledních čtyř kol.

Tři minuty před koncem fauloval unikajícího Bazala hostující Fleišman a sudí Paták ho vyloučil, slávisté ale neproměnili následný přímý kop ani obrovský závar v první minutě nastavení.

6. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)
Branky: 61. vlastní Polom - 79. Skalák. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pelikán. ŽK: T. Jablonský, Souček, Mikula - Ščuk, Fleišman. ČK: 87. Fleišman. Diváci: 6151.

Slavia: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - R. Hrubý (46. Bazal), Souček, Piták (83. Bílek), Černý - Milan Škoda, Voltr. Trenér: Uhrin ml.

M. Boleslav: Šeda - Bořil, Kúdela, Polom, Fleišman - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Čermák, Skalák - Chramosta (81. Klobása, 90.+4 Kubista). Trenér: K. Jarolím.

Slavia - Mladá Boleslav: Vlastní gól Romana Poloma na 1:0

Slavia - Mladá Boleslav: Červená karta pro Jiřího Fleišmana

Slavia - Mladá Boleslav: Střela Ondřeje Zahustela

Slavia - Mladá Boleslav: Střela Jakuba Rady

Slavia - Mladá Boleslav: Zákrok Martina Berkovce proti Ondřeji Zahustelovi

Slavia - Mladá Boleslav: Nůžky Radka Voltra