CELÝ SESTŘIH: Brno zabralo, Slovácko složil dvěma góly Řezníček

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v sedmém kole první ligy Slovácko 2:0 a ukončili sérii tří zápasů bez vítězství. Oba góly vstřelil Jakub Řezníček, který v brněnském dresu skóroval poprvé. Brňané se s deseti body dotáhli v tabulce na Slovácko.

Oba trenéři po nezdarech v minulém kole sáhli ke změnám v obraně. V brněnském týmu dostali na starost hlídání nebezpečného Doška stopeři Košťál s Petrem Buchtou, který nahradil Freliha. Trenér Slovácka Habanec nechal jen na lavičce Tomáše Radu s Košútem a vsadil na Hofmanna s Břečkou.

Po třech zápasech bez vítězství začali Brňané hodně ustrašeně. Zatáhli se před trestné území a úvodních dvacet minut se kromě několika protiútoků hlavně bránili.Slovácko ale z vytrvalé územní převahy mnoho nevytěžilo, neboť se v přehuštěném prostoru nedostalo ke slibné střelecké příležitosti. Teprve ve 23. minutě se po chybné rozehrávce soupeře dostal do sólového útoku Diviš a nebezpečí uhasil až riskantním skluzem Petr Buchta.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Slovácko 2:0

Bojácný fotbal opustili Brňané až po pětadvaceti zcela hluchých minutách. Přidali na důrazu, zpřesnili souhru a několikrát prověřili brankáře Slovácka Heču. Ten měl nejvíce práce po střele Řezníčka, kterou ve 33. minutě stačil vyrazit. Před přestávkou po Doškově přiťuknutí Sadílek ve vyložené pozici přestřelil.

Hned po změně stran zaútočil po pravé straně Pašek, jeho střelu ještě tečoval Michal Škoda. Míč se odrazil od obličeje brankáře Heči do Řezníčka, který jej pohotově vrátil do sítě.

Po vedoucím gólu se dostala Zbrojovka do herní pohody a spoléhala na útočný fotbal. Většinu akcí táhli Zavadil s Řezníčkem. Slovácko vsadilo na rychlé protiútoky, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Naopak deset minut před koncem Řezníček po úniku z pravé strany přidal přesnou střelou k tyči dal pojistku na vítězství Brna.

7. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)

Branka: 47. a 80. Řezníček. Rozhodčí: Ardeleánu - Wilczek, J. Paták. ŽK: Košťál - Civič, Břečka. Diváci: 3503.

Brno: Martin Doležal II. - R. Buchta, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Chrien (88. Malík), Lacko - Pašek (78. Lutonský), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček (90. Moukanza). Trenér: Kotal.
Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Břečka, Reinberk - Daníček - Diviš, Sadílek (64. Kovář), Havlík, Civič (75. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.

Brno - Slovácko: Šance Michala Škody

Brno - Slovácko: Šance Vlastimila Daníčka

Brno - Slovácko: Gól Jakuba Řezníčka na 1:0

Brno - Slovácko: Gól Jakuba Řezníčka na 2:0

Brno - Slovácko: Šance Lukáše Sadílka

Brno - Slovácko: Šance Jakuba Řezníčka