CELÝ SESTŘIH: Plzeň vyhrála v Jihlavě, Ďuriš už vede tabulku střelců

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Plzně v duelu 9. kola první ligy vyhráli 4:2 v Jihlavě, kde se jim v minulosti příliš nedařilo. Nadále tak zůstávají v bodovém kontaktu s vedoucí Spartou a pod trenérem Karlem Krejčím jsou v lize stoprocentní. Dvěma góly k tomu přispěl Michal Ďuriš, který se trefil už v pátém utkání po sobě a s osmi góly vede tabulku střelců. V dresu Plzně se prosadili také Kovařík a Mahmutovič, za Jihlavu snižovali Mešanovič a Mišůn.

Plzeň téměř přesně před rokem v Jihlavě prohrála, ale pod trenérem Krejčím v metropoli Vysočiny potvrdila, že se jí v Synot lize daří. Zvítězila po páté v řadě, naopak domácí z devíti odehraných zápasů dokázal vyhrát jenom jednou a dal jen osm branek. Poprvé v historii vzájemných zápasů ale padly více než tři branky.

První půle příliš fotbalového vzruchu na trávníku nenabídla. Hosté, kteří ve čtvrtek prohráli v Evropské lize, působili unaveným dojmem a za poločas si připravili jen jedinou šanci. V 29. minutě, ale Ďuriš po centru Kovaříka hlavou nechal vyniknout domácího gólmana Hanuše.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 2:4, mistr uspěl v přestřelce

Po přestávce už ale favorizovaní hosté zvýšili obrátky a dočkali se také gólové odměny. Kovařík dostal v 50. minutě výborný centr mezi obranu a střelou o tyč poslal hosty do vedení. Po hodině hry centroval Kovařík na malé vápno na Ďuriše, který potvrdil střeleckou formu.

Pak se konečně osmělila do té doby bojácná Jihlava, ale Jánoš z dvaceti metrů mířil jen těsně vedle. O zápletku se v 76. minutě postaral Mešanovič. Nejlepší střelec Jihlavanů dokázal obstřelit Kozáčika a snížil. Jenže prakticky hned z protiútoku vrátil Plzni dvoubrankový náskok znovu Ďuriš.

V 78. minutě mohl druhý gól přidat znovu Mešanovič, ale trefil jen gólmana Plzně. Šest minut před koncem sice ještě snížil po standardce přesně hlavičkující Mišůn, ale v poslední minutě na 2:4 upravil střídající Mahmutovič, který obešel gólmana Hanuše a střelou do prázdné brány pečetil vítězství hostů.

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 2:4 (0:0)

Branky: 76. Mešanovič, 84. Mišůn - 61. a 77. Ďuriš, 50. Kovařík, 90.+1 Mahmutovič. Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Pilný. ŽK: Hanuš, Mešanovič, Dvořák - Kučera. Diváci: 3707.

Jihlava: Hanuš - T. Marek, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn - Jánoš, Demeter - Fulnek (83. Přeučil), Mešanovič, Vaculík (70. Jungr) - Batioja (59. Dvořák). Trenér: Bokša.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Kučera (89. Hejda), Hrošovský - Kopic (61. Petržela), Hořava, Kovařík - Ďuriš (79. Mahmutovič). Trenér: K. Krejčí.

Jihlava - Plzeň: Gól Aidina Mahmutoviče na 2:4

Jihlava - Plzeň: Gól Milana Mišůna na 2:3

Jihlava - Plzeň: Šance Murise Mešanoviče

Jihlava - Plzeň: Gól Michala Ďuriše na 1:3

Jihlava - Plzeň: Gól Murise Mešanoviče na 1:2

Jihlava - Plzeň: Šance Adama Jánoše