CELÝ SESTŘIH: Sparta smetla Slovácko 4:0. Dva góly dal Fatai

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Sparty vyhráli v 9. kole první ligy doma nad Slováckem 4:0 a dál vedou ligu o skóre před Plzní a o dva body před Libercem. O dnešní vítězství na Letné se postarali dvěma brankami Kehinde Fatai, Ladislav Krejčí a vlastní gól hostujícího Jaroslava Diviše.

Sparta nastoupila ve stejné sestavě, která ve čtvrtek v Evropské lize zařídila výhru 2:0 nad APOEL Nikósie. Slovácko se naopak muselo vypořádat s řadou zranění, nejcitelnější ztrátou byla absence nejlepšího střelce Doška.

První branku viděla Letná už po deseti minutách. Hostujícímu brankářovi Hečovi propadl přízemní centr a Fatai nadvakrát dostal míč za čáru. Nigerijský útočník stejně jako ve čtvrtek otevřel skóre zápasu.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slovácko 4:0

V 18. minutě mohlo být vyrovnáno. Spartu nejprve zachránil gólman Bičík, který nejdřív vytěsnil na spojnici Sadílkovu dalekonosnou střelu a vzápětí si poradil i s nůžkami Diviše, které vyrazil na břevno. O chvíli později ho při nebezpečné hlavičce zastoupil na čáře Frýdek.

Nakonec uhodilo na opačné straně a i podruhé Sparta skórovala se štěstím. Frýdek ze strany napálil míč po zemi na přední tyč, kde ho těsně před Hečou nešťastně přizvedl vracející se Diviš.

Také po přestávce se hrál svižný fotbal, ale dlouho bez vyložených šancí. Změnilo se to až v 72. minutě kdy Lafata utekl po levé straně a předložil míč před branku Fataiovi, který si připsal třetí gól v posledních dvou zápasech. Heča poté bravurně vychytal Costu i Brabce, ale Sparta se nakonec čtvrté branky dočkala. Minutu před koncem se o ni postaral hlavou Krejčí.

Letenští si tak v poklidu došli pro 16. vítězství nad Slováckem za sebou a navíc ani v pátém domácím utkání v sezoně neztratila body. Hosté naopak prohráli třetí z posledních čtyř duelů.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

Branky: 10. a 72. Fatai, 38. vlastní Diviš, 89. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Kotík, Nádvorník. ŽK: Frýdek - Hlúpik. Diváci: 7108.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Frýdek - Fatai (84. Juliš), Matějovský (66. Hušbauer), Dočkal, Jiráček, L. Krejčí - Lafata (76. Konaté). Trenér: Ščasný.

Slovácko: Heča - Kuncl, Hofmann, Břečka, Reinberk - Sadílek, Šumulikoski, Havlík, Hlúpik (84. Kubala), Civič (73. T. Rada) - Diviš. Trenér: Habanec.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47