23. října 2015 • 22:06

CELÝ SESTŘIH: Slavia doma propadla! S Olomoucí prohrála 0:2

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Mohli se dotáhnout na třetí Liberec, potvrdit velké ambice. Jenže fotbalisté Slavie se zasekli. Sérii sedmi zápasů bez prohry ukončila Olomouc, pro kterou šlo teprve o druhou ligovou výhru. Té se dočkala pod novým trenérem Václavem Jílkem. Naopak Slavia nedala gól ve druhém utkání po sobě a může se po 11. kole o několik míst v tabulce propadnout.

Olomouc, která po čtyřech kolech bez vítězství sáhla k trenérské rošádě, začala slušně a v úvodu hrála s favoritem vyrovnaně. Oba celky musely už v první čtvrthodině střídat. Ze hřiště nejprve odešel zraněný Ordoš a chvíli po něm i domácí Štohanzl.

Po polovině první půle Slavia přidala a získala převahu. Nejprve pálil Souček a tečovaná střela skončila těsně vedle branky. Po půlhodině měli Pražané k vedení ještě blíž, Kenijovu povedenou střelu z přímého kopu zastavilo až břevno.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Olomouc 0:2, skončila vítězná série

Když už se zdálo, že v úvodním dějství gól nepadne, udeřili Hanáci. V závěru jednominutového nastavení podnikli rychlý protiútok, střídající Halenár přihrál na prostředek Houskovi a ten technickou střelou k tyči překonal Berkovce . Navázal tak na gól z minulého kola proti Liberci.

Necelých pět minut po přestávce Houska přidal svou druhou trefu v zápase a čtvrtou v ligové kariéře. Olomoucký záložník napřáhl za vápnem z voleje poté, co Deli odvrátil hlavou centr před branku a nepříliš umístěná přízemní střela prošla chybujícímu Berkovcovi do sítě.

Slavii mohl vzápětí vrátit do utkání kapitán Latka , ale gólman Buchta jeho pokus zázračně rukou vyrazil. Domácí nesnížili ani po velkém závaru v 68. minutě, kdy míč nedokázali dotlačit do sítě Mikula a po něm Černý. V 84. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen slávista Hrubý a Sigma už druhou výhru v ligové sezoně udržela. Zároveň se mohla radovat z prvního venkovního vítězství v nejvyšší soutěži po patnácti zápasech.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 a 50. Houska. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Hock. ŽK: Kenija, Mikula, R. Hrubý - Radakovič, Navrátil . ČK: 84. R. Hrubý. Diváci: 5321.

Slavia: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - Souček - Voltr (60. R. Hrubý), Zmrhal, Kenija (80. Piták ), Štohanzl (13. Černý) - Milan Škoda . Trenér: Uhrin ml.
Olomouc: M. Buchta - Hála, Rajnoch , Radakovič, Vepřek - Cana (70. Šindelář) - Moulis, Houska, Ordoš (6. Halenár), Navrátil (82. Falta) - Petr. Trenér: Jílek.