CELÝ SESTŘIH: Baroš dvěma góly vyřídil Slovácko. Boleslav vyhrála 4:1

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 11. kole první ligy porazili Slovácko 4:1. Zasloužil se o to zejména Milan Baroš, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě a vstřelil úvodní dva góly. Libor Došek sice snížil, ale výhru domácích potvrdili Jiří Skalák a vlastním gólem Vlastimil Daníček.

Bývalý reprezentační kanonýr Baroš dal na ligové úrovni dva góly poprvé od května 2013. Mladá Boleslav bodovala pošesté za sebou a počtvrté v řadě dala doma minimálně čtyři branky.

Třiatřicetiletý Baroš dosud v této sezoně nastoupil v zahajovací jedenáctce jen v poháru. Ale svými výkony jako střídající hráč si řekl o to, aby mu trenér Karel Jarolím dal proti Slovácku šanci od začátku místo mládežnického reprezentanta Čermáka.

A bývalý útočník Liverpoolu, Lyonu či Galatasaraye se mu odvděčil už po čtyřech minutách.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slovácko 4:1

Po dlouhém nákopu Zahustel vybojoval míč, Magera ihned kolmicí vysunul Baroše a ten sám před brankářem potvrdil své kvality a zkušenosti.

Letní posila z Ostravy byla pro obranu Slovácka neustálým nebezpečím. O chvíli později měl Baroš na noze další gól, ale na poslední chvíli ho zablokoval Hofmann.

Vynikající začátek pak Baroš potvrdil v 11. minutě, kdy se po zpětné přihrávce Skaláka trefil z 25 metrů tvrdou ranou přesně k tyči.

Mladá Boleslav - Slovácko: Gól Milana Baroše na 1:0

Mladá Boleslav - Slovácko: Výstavní trefa Milana Baroše na 2:0

Dvoubrankové vedení ale domácí ukolébalo a Slovácko se začalo dostávat do hry. Ve 21. minutě sice ještě Došek po Civičově centru neuspěl, ale dvě minuty na to si oba spolupráci zopakovali a Došek tvrdou hlavičkou zařídil snížení.

Hrálo se oboustranně ofenzivní utkání, více šancí však měli domácí. Skalákova střela ale skončila na břevně a Baroše v další šanci vychytal Heča.

Po změně stran měl velkou šanci hostující Sadílek, když mu před vápnem nechtěně zpracoval míč protihráč Rada, ale střelu mladého záložníka Slovácka vytáhl zpod břevna Šeda.

Mladá Boleslav - Slovácko: Gól Jiřího Skaláka na 3:1

Mladá Boleslav - Slovácko: Gól Ondřeje Zahustela na 4:1

Místo toho přišla v 65. minutě domácí pojistka. Po brejku se na levé straně dostal ke střele Skalák, jeho tvrdou střelu ještě tečoval hostující Diviš a míč zapadl přesně k zadní tyči. Další gól měl na noze Magera, jenže po Skalákově akci přestřelil prázdnou branku.

Definitivní rozuzlení tak přišlo až osm minut před koncem, kdy se po rohu prosadil na přední tyči hlavou Zahustel a bránící Daníček ještě tečoval míč za záda svého gólmana.

11. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 4:1 (2:1)

Branky: 4. a 11. Baroš, 65. Skalák, 82. vlastní Daníček - 23. Došek. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Vlasjuk - Příhoda, Marek. ŽK: Bořil - Šumulikovski, Civič, Reinberk. Diváci: 3107.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Vraštil, Kúdela, Bořil - Zahustel, Ščuk, J. Rada, Skalák (89. Klobása) - Magera, Baroš (77. Čermák). Trenér: K. Jarolím.

Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Břečka, Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Havlík (71. Daníček), Sadílek (89. Kovář), Civič (80. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.

Mladá Boleslav - Slovácko: Šance Aleše Čermáka

Mladá Boleslav - Slovácko: Šance Lukáše Magery

Mladá Boleslav - Slovácko: Šance Lukáše Sadílka

Mladá Boleslav - Slovácko: Šance Milana Baroše

Mladá Boleslav - Slovácko: Břevno Jiřího Skaláka

Mladá Boleslav - Slovácko: Gól Libora Doška na 2:1