CELÝ SESTŘIH: Jablonec zachránil bod z penalty. S Duklou hrál 3:3

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jablonce hráli v 11. kole první ligy s Duklou 3:3. Hosté na severu Čech vedli po dvou trefách Michaela Krmenčíka a brance Lukáše Štetiny 3:1, ale v 79. minutě snížil Martin Doležal a v poslední minutě zařídil domácím aspoň bod z penalty Tomáš Wágner. V první půli se z pokutového kopu prosadil také jeho spoluhráč Martin Pospíšil. Jablonec nevyhrál ani v osmém domácím soutěžním utkání sezony a na tři body čeká už čtyři kola. Dukla dokonce ještě o jedno víc.

Oba týmy chtěly zlomit sérii bez vítězství a po opatrném úvodu začala lépe Dukla. Ve 23. minutě nacentroval Vrzal z levé strany před branku, míč prošel až k nabíhajícímu Krmenčíkovi a ten z voleje uklidnil míč křížnou střelou k tyči do sítě.

Domácí inkasovaná branka probrala a brzy vyrovnali. Ve 28. minutě ještě Doležal ve velké šanci hlavičkoval jen do bránícího protihráče, ale za dvě minuty už se Jablonečtí prosadili. Štetina ve vápně strčil do bývalého hráče Dukly Matěje Hanouska a Pospíšil z penalty nezaváhal.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Dukla 3:3

Zdálo se, že se domácí probudili, jenže hned za pět minut si tým z Julisky vzal vedení zpět. Krmenčík u postranní čáry nejprve obešel Beneš, pak si obhodil i Matěje Hanouska a střelou na bližší tyč překonal Hrubého. Podruhé v kariéře tak dal dva góly v jednom ligovém duelu.

Jablonec - Dukla: Gól Michaela Krmenčíka na 0:1

Jablonecký trenér Šilhavý poslal po přestávce na trávník Tecla, domácí celek přidal, ale vyloženou šanci si nevytvořil a v 55. minutě místo toho udeřila Dukla. Berger se se štěstím dostal do vápna, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Štetinu a ten placírkou s rozmyslel skóroval. Jablonec poprvé v sezoně inkasoval v jednom utkání třikrát.

Jablonec - Dukla: Faul Lukáše Štetiny na Matěje Hanouska a penalta Martina Pospíšila na 1:1

Jablonec - Dukla: Gól Michaela Krmenčíka na 1:2

Jablonec - Dukla: Gól Lukáše Štetiny na 1:3

V 61. minutě mohl snížit Tecl, ale dorážku po Doležalově střele nasměroval nad. Jablonec měl i smůlu, v 70. minutě napřáhl další bývalý hráč Dukly v domácím dresu Karavajev a jeho bombu zastavilo břevno.

Domácí přikovali soupeře před vápno. V 74. minutě selhal ve vyložené šanci střídající Wágner, který poslal hlavičku mimo. Vzápětí vyškrábl hostující gólman Rada balon z brankové čáry. Jablonecký tlak byl ale naprosto drtivý a v 79. minutě vyústil ve snížení. Po Teclově přízemním centru doklepl míč od sítě Doležal.

Jablonec - Dukla: Gól Martina Doležala na 2:3

Jablonec - Dukla: Pád Matěje Hanouska ve vápně a penalta Tomáše Wágnera na 3:3

Domácí se hnali za vyrovnáním. Karavajev ale pálil těsně mimo a Doležalův gól sudí zřejmě chybně neuznali. Dukla přesto nakonec za pasivitu zaplatila. Po lehkém kontaktu Jurendiče s Matějem Hanouskem nařídil sudí Jech proti hostům druhou penaltu a střídající Wágner zajistil dělbu bodů.

11. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Dukla Praha 3:3 (1:2)

Branky: 30. Pospíšil z pen., 79. Martin Doležal I., 90. Wágner z pen. - 23. a 35. Krmenčík, 55. Štetina. Rozhodčí: Jech - Kotík, Štěrba. ŽK: Rossi - Krmenčík, Berger, Čajič, Jurendič. Diváci: 1230.

Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek - Hübschman - Masopust (46. Tecl), Pospíšil, Rossi (69. Wágner), Mingazov (58. Trávník) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Dukla: F. Rada - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Marek Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (75. Miloševič) - Berger (89. Koval), Krmenčík (80. Jeřábek), Čajič. Trenér: Kozel.

Jablonec - Dukla: Neuznaný gól Martina Doležala

Jablonec - Dukla: Šance Vjačeslava Karavajeva

Jablonec - Dukla: Břevno Vjačeslava Karavajeva

Jablonec - Dukla: Šance Stanislava Tecla

Jablonec - Dukla: Šance Martina Doležala

Jablonec - Dukla: Krvavé zranění Ruslana Mingazova