CELÝ SESTŘIH: Jablonec vyhrál 4:0, Olomouc dohrávala v devíti

Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Fotbalisté Jablonce se konečně radují z první domácí ligové výhry v této sezoně. Severočeský tým zdolal jasně 4:0 Sigmu Olomouc. Hosté doplatili hned na dvě vyloučení, v první půli musel předčasně do šaten obránce Hála, po změně stran jeho kolega Rajnoch. Jablonec si tak připsal v Synot lize tři body po více než měsíci a půl.

Jablonec mocně toužil konečně doma vyhrát a soupeře od začátku tlačil. Byla na něm však patrná nervozita a chybějící pohoda. Výjimkou byla 13. minuta, kdy Mingazov efektně přistrčil míč Doležalovi, ale jablonecký útočník napálil jen břevno.

Klíčový moment přišel v 17. minutě. Doležal prodloužil míč na Mingazova, který už už unikal hostujícímu Hálovi. Jenže po souboji s ním upadl a sudí Hrubeš olomouckého beka vyloučil, jelikož situaci posoudil k nelibosti Sigmy jako zmaření jasné šance.

CELÝ SESTŘIH: JABLONEC - OLOMOUC 4:0

Dlouho to ale vypadalo, jako kdyby Severočeši ani přesilovku nehráli a větší šance si vytvářela Sigma. Navrátila ale vychytal Hrubý, Rajnoch po rohu hlavou nezamířil přesně a Petrova střela zamířila těsně vedle.

Až pět minut před pauzou poslal Pospíšil parádní přihrávku šajtlí za obranu, kde byl Doležal dříve u míče než brankář Buchta a hlavou zamířil do odkryté branky.

Pospíšil byl nadále hodně aktivní a domácí z jeho nápadů těžili do poločasu ještě jednou. Pospíšilovou kolmici sice ještě Tecl neproměnil, ale vyražený míč vrátil do vápna Mingazov a Pernica se trefil přesně na zadní tyč.

Olomouc se sice snažila i v deseti s utkáním něco udělat, ale v 62. minutě dostal druhou žlutou kartu Rajnoch a Sigma šla dokonce do devíti. Jenže Jablonec se soustředil hlavně na udržení výhry a Olomouc i v dvojnásobném oslabení držela s favoritem krok. Do šance se dokonce dostal Navrátil, ale prohrál souboj s brankářem Hrubým.

Na druhé straně mohl korunovat dobrý výkon Pospíšil, ale tvrdou střelu opřel jen do tyče. A tak se znovu proměnil do role nahrávače. Deset minut před koncem obloučkem poslal do šance Tecla, ten se vyhnul ofsajdu, měl dost času a z otočky zamířil přesně k tyči. Nakonec se dočkal i Pospíšil, který se po zpětné přihrávce Masopusta trefil přesně pod břevno.