8. listopadu 2015 • 15:28

CELÝ SESTŘIH: Bohemka sahala po výhře, Škoda vystřílel Slavii bod

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Slavie Praha remizovali ve 13. kole Synot ligy proti Bohemians 1905 2:2. Hosté ve vršovickém derby vedli v prvním poločase rychle 2:0 díky vlastnímu gólu Deliho a proměněné penaltě Jindřiška (po Deliho faulu), ale ještě před přestávkou snížil slávistický útočník Milan Škoda. Domácí mohli i srovnat, ale Karel Pitál penaltu neproměnil. Ve druhém poločase přidal Škoda druhou trefu v utkání a zajistil domácímu celku alespoň bod. Bohemians remíza stačila k posunu ze sestupové předposlední příčky na 14.

Hned z první větší šance padl v Edenu gól. Po centru hostujícího Jiráska v šestnáctce zazmatkoval stoper Deli, který míč napálil přesně k tyči vlastní branky. Obránce z Pobřeží slonoviny byl i u druhého gólu hostí. V v pokutovém území srazil pronikajícího Mosqueru a nařízenou penaltu ve 32. minutě suverénně proměnil kapitán Jindřišek.

Slávisté navíc vzápětí přišli o zraněného kapitána Latku, za šest minut ale snížili. Škoda dostal od Pitáka výborný míč za obranu a tváří v tváří si poradil se Zlámalem. Reprezentační útočník si připsal osmou trefu v ročníku a celkově padesátou v nejvyšší soutěži.

Z velkého slávistického tlaku pak málem potřetí udeřili Bohemians. Acostův pokus však vyrazil Berkovec. Těsně před přestávkou mohli "sešívaní" vyrovnat. Rozhodčí Lerch lehký kontakt hostujícího Pauscheka s Voltrem posoudil jako penaltový. Piták však pří svém třístém ligovém startu nepřekonal Zlámala, ten jeho ránu k tyči vyrazil.

Choreo domácích fanoušků.

Druhý poločas začala Slavia velkým náporem a hosté odolávali s vypětím všech sil. Po hlavičce Frydrycha podle domácích zahrál Jindřišek rukou, ale Lerch další pokutový kop neodpískal. Frydrych na závěr akce hlavičkoval těsně vedle.

Do branky Bohemians se pak o kousek nevešel ani přímý kop Pitáka a v 80. minutě výborný Zlámal zblízka zlikvidoval Škodovu hlavičku. V 86. minutě Slavia přece jen vyrovnala, když Škoda v souboji přetlačil Zlámala a poslal míč do sítě. V závěru se už skóre přes šance na obou stranách nezměnilo. Bohemians tak musí dál čekat na první ligovou výhru na půdě Slavie od roku 1993.

13. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:2)

Branky: 38. a 86. Milan Škoda - 9. vlastní Deli, 32. Jindřišek z pen. Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Hájek. ŽK: Deli, Černý - Pauschek, Zlámal, Škerle. Diváci: 13.976.

Slavia: Berkovec - Frydrych, Latka (33. Bílek), Deli, T. Jablonský - Souček, Piták - Voltr (78. Kuchta), Zmrhal, Černý (67. M. Vukadinovič) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Havel - Jindřišek - Acosta, Hubínek, Jirásek (63. Gajič), Mosquera (69. Schick) - Čížek (84. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Slavia - Bohemians: Gól Milana Škody na 1:2

Slavia - Bohemians: Faul Simona Deliho na Jhona Mosqueru a penalta Josefa Jindřiška na 0:2

Slavia - Bohemians: Vlastní gól Simona Deliho na 0:1

Slavia - Bohemians: Šance Milana Škody

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47