CELÝ SESTŘIH: Baník prohrál s Jihlavou, Kukec zahodil penaltu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Ostravy nezvládli v 15. kole nejvyšší soutěže na domácí půdě ani souboj dvou nejslabších týmů ligy a po porážce 1:2 zůstávají se čtyřmi body beznadějně poslední. O šesté porážce Baníku v řadě rozhodl ve 44. minutě Muris Mešanovič. Přestože domácí dohrávali o desíti bez vyloučeného Francise Narha, mohli vyrovnat, ale Davor Kukec v 83. minutě neproměnil penaltu.

Ostrava rozehrála svůj existenční zápas aktivně, ale hosté ji zpražili rychlou vedoucí brankou z první vážné akce. Nerad nejprve odzbrojil laxního Kukece, pak doslova zesměšnil Lásika s Machovcem a nádherné sólo korunoval i jesličkami gólmanu Pavlenkovi.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Jihlava 1:2

Domácím nezbylo než zariskovat a vrhnout vše do ofenzívy. Aktivním presinkem se jim Vysočinu povedlo i zatlačit. Machovec své selhání mohl odčinit ve 22. minutě, hlavou lízl míč po Kukecově rohu, ale jihlavská obrana nebezpečí odvrátila. Ostrava přesto vytoužený gól ofenzivním elánem vydřela. Po velkém závaru v jihlavském vápně Vaculík tečoval Mičolovu ránu do břevna a odražený balon ve zmatku jihlavský stoper Krejčí omylem uklidil z malého vápna do vlastní sítě.

Hostujícího brankáře Hanuše pak pořádně vyděsil a protáhl ještě dělovkou z dvaceti metrů Lásik, ale co Ostrava perně vybojovala, devalvovala tradičními dírami v defenzívě. Vaculík těsně před poločasem přes Ježdíka prošel po pravé straně jako nůž máslem a Mešanovič na jeho centr pouze nastavil placírku.

Domácí měli i po změně stran územní převahu, ale na zformovanou obranu soupeře neměli recept a kvalitu ve finální fázi. Přítížil jim v 65. minutě navíc Narh, který naprosto nesmyslně na útočné polovině zepředu ve skluzu zajel do Marka a musel do sprch. Ránu z milosti mohl domácím uštědřit Mešanovič. Deset minut před koncem zůstal sám v pokutovém území, ale z otočky Pavlenku neprostřelil.

Ostrava i v deseti sahala po remíze. Marek v 83. minutě stáhl v šestnáctce Červenku, jenže Kukecovu penaltu Hanuš vystihl a vyrazil. Baník tak má v polovině soutěže na kontě pouhé čtyři body a v historii samostatné soutěže byla horší pouze Dukla, která v 15 kolech ročníku 1994/1995 získala jen dva body. Jihlava se naopak vítězstvím poslední Ostravě vzdálila už na jedenáct bodů.

15. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:2 (1:2)
Branky:
31. vlastní Krejčí - 7. Nerad, 44. Mešanovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Mičola, Machovec, Kaša - Šourek, Marek, Krejčí. ČK: 65. Narh (Ostrava). Diváci: 1985.

Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík - Lásik (81. Mondek), Mišák (52. De Azevedo) - Narh, Kukec, Mičola (62. Szotkowski) - M. Červenka. Trenér: Korytář
Jihlava: Hanuš - Kukol, Šourek, J. Krejčí, Šulek - Marek, Jánoš (86. Demeter) - Vaculík (70. Kryštůfek), Nerad, Quintero (46. Fulnek) - Mešanovič. Trenér: Bokša.

RYCHLÝ SESTŘIH: Ostrava - Jihlava 1:2

Ostrava - Jihlava: Marek fauloval ve vápně Červenku. Následnou penaltu Davora Kukece ale Jan Hanuš skvěle vychytal

Ostrava - Jihlava: Marek Červenka si pěkně zpracoval balon v pokutovém území. Jeho pokus ale letěl nad bránu

Ostrava - Jihlava: Francis Narh skluzem sejmul Adama Jánoše. Dostal červenou kartu, Ostrava dohrává v deseti

Ostrava - Jihlava: Další gól hostů! Mešanovič se trefil na 2:1

Ostrava - Jihlava: Patrik Mišák měl na noze tutovku, bránu ale netrefil!

Ostrava - Jihlava: Mešanovič spálil šanci! Z otočky těsně minul

Ostrava - Jihlava: Krejčího čistokrevný vlasťnák! Baník vyrovnal na 1:1

Ostrava - Jihlava: Baník inkasoval. Nerad zakončil sólo gólem