CELÝ SESTŘIH: Ztráta favorita! Liberec podlehl nováčkovi ze Zlína

Autor: iSport.cz
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Po urvané výhře nad Spartou přišla bolestivá ztráta. Fotbalisté Liberce nečekaně prohráli ve Zlíně 0:2. V tabulce Synot ligy klesli na páté místo za Slavii a nachází se mimo pohárové příčky. Zlín vyhrál brankami Koreše a Poznara třetí zápas v řadě a v tabulce postoupil na šesté místo. Naopak Liberec propásl možnost posunout se na třetí místo a potvrdil, že závěr podzimu na soupeřových hřištích nezvládl. Z posledních pěti zápasů venku vytěžil pouze dva body.

Zlín vsadil na ofenzivní pojetí hry s nakopávanými míči a rychlými protiútoky. V úvodní čtvrthodině si udržoval územní převahu, které chybělo zakončení. Poprvé zahrozil ve 24. minutě, na centr Vukadinoviče z pravé strany ale osamocený Koreš nedosáhl.

Liberec se snažil o kombinační hru ve středu pole, ke střelbě se nedostal. Za celý úvodní poločas vážněji brankáře Holého neprověřil. Útočník Rabušic zůstával na hrotu útoku osamocen a proti domácím zadákům se neprosadil. Pouze ve 26. minutě chyběla jeho hlavičce větší razance a Holý střelu snadno zlikvidoval.

Herní aktivitu domácí fotbalisté zúročili ve 29. minutě. Ve středu pole založil rychlou akci Živulič, který poslal po pravé straně do úniku Vukadinoviče. Po jeho centru Koreš hlavou překonal brankáře Koubka.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Liberec 2:0. Nováček zaskočil favorita

I po změně stran si počínali domácí fotbalisté aktivněji. V 52. minutě po rohovém kopu se Poznar ocitl sám před Koubkem, kterého neprostřelil. Míč se ještě odrazil k vedle stojícímu Janíčkovi, ten jej rovněž do sítě neprotlačil.

Liberec postupně srovnal krok, ve snaze vyrovnat otevřel hru. Jeho kombinační chyby trestali zlínští fotbalisté bleskovými protiútoky. Střelu Koreše po hodině hry stačil Koubek ještě vyrazit. O tři minuty později po úniku do otevřené obrany Železník přihrál Poznarovi, který přesnou ránou k tyči přidal druhý gól. V 69. minutě stačil liberecký brankář jen vykopnout další Poznarovu střelu.

Liberec se probral až v závěrečné čtvrthodině, zvrátit výsledek se mu ale navzdory územní převaze nepodařilo. Brankář Holý stačil všechny střely zlikvidovat a vychytal v sezoně čtvrtou nulu.

Fastav Zlín - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 29. Koreš, 63. Poznar. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Poznar, Jugas - Bartošák, Sýkora. Diváci: 3682.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov - V. Vukadinovič (83. Jordan), Janíček, Živulič, Koreš (70. Holík) - Železník (87. Kopečný), Poznar. Trenér: Páník.
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka (76. Sýkora), Pokorný, Bartošák (70. Mudra) - Švejdík, Machuča - Delarge, Shala (61. Folprecht), Kerbr - Rabušic. Trenér: Trpišovský.