6. prosince 2015 • 20:32

CELÝ SESTŘIH: Plzeňská pevnost drží. Mistr doma porazil 3:0 Duklu

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Plzně zakončili podzim výhrou 3:0 nad pražskou Duklou a i po 16. ligovém kole vedou tabulku o tři body před Spartou. Do zimní přestávky si tak nesou 38 bodů stejně jako před rokem, kdy nakonec slavili titul. Utkání rozhodl už ve čtvrté minutě Tomáš Hořava, pátou výhru Viktorie za sebou ještě po změn stran potvrdili Jan Baránek a Jan Kovařík.

Plzeň nastoupila v úspěšné sestavě z posledních kol a od začátku Duklu přehrávala. Už ve 4. minutě chybovali hosté v rozehrávce, Ďuriš získal míč a přihrál ho Hořavovi, ten si ho navedl na levačku a z 18 metrů se trefil přesně do horního rohu branky.

V 19. minutě mohl zvýšit Ďuriš, který se po hezké kombinaci ocitl v šanci, ale jeho střelu z úhlu zastavil skluzem jeden z obránců. Svou převahu mohla Plzeň potvrdit zejména pět minut před poločasem, kdy měla hned tři velmi slibné střely. Nejprve Kopicův pokus skončil po teči jen těsně vedle tyče. Z následného rohu se ke střele dostal Baránek, jehož pohotový volej k tyči skvěle zneškodnil brankář Rada. A po dalším rohu hlavičkoval Kolář do břevna.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Dukla 3:0. Mistr soupeři naložil

Dukla mohla domácí ještě do půle potrestat, když se po závaru ve vápně dostal ke střele Přikryl, místo odkryté branky ale trefil jen v malém vápně stojícího Hrošovského, z dorážky se pak neprosadil ani Čajič.

Domácí získali definitivní klid deset minut po změně stran, kdy stoper Baránek potvrdil střeleckou formu a po centru Hrošovského zblízka prostřelil hlavou Radu. V lize se trefil na podzim už počtvrté a včetně čtvrtečního poháru dal třetí gól ve třech posledních zápasech.

Teprve pak začala Dukla více útočit, ale plzeňská obrana ji do výraznějších šancí nepouštěla. Brankář Kozáčik musel zasahovat jen po střelách z dálky, ty navíc nebyly příliš nebezpečné. Pražanům nepomohl ani příchod uzdraveného Néstora, který nastoupil poprvé od srpna.

V závěru se naopak uvolnil na druhé straně Holenda přihrávkou přes celé vápno našel Kovaříka, který tvrdou ranou z 15 metrů pod břevno završil domácí výhru. Plzeň tak v lize udržela počtvrté za sebou čisté konto a neinkasovala už 360 minut.