9. prosince 2015 • 17:32

Fanoušky Slavie naštvali v Liberci. Museli se zout i jít do slipů

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všichni zout a někdo svléknout i kalhoty! Že je prosinec? Nevadí! Početný tábor sešívaných fanoušků naštvaly v Liberci extrémně přísné bezpečnostní prohlídky, kvůli kterým se čekání na vstup do sektoru hostů protáhlo klidně až na padesát minut. Někteří příznivci tak propásli i půlku prvního poločasu.„Zažil jsem spoustu důkladných bezpečnostních prohlídek, ale tohle jsem ještě neviděl. Máme třeba fotku, jak se chlap musí svléknout do slipů. Byl to sice výjimečný případ, ale už jen to, že to někdo musí udělat, mi přišlo šílené. A úplně všichni si museli zouvat boty, včetně například šestileté holky,“ stěžoval si zástupce fanoušků Slavie Lukáš Vala alias „Strašák“.

Co na to liberecký klub? „Důkladné prohlídky souvisely s tím, že fanoušci Slavie používají pyrotechniku, což je na našem stadionu zakázané. Fanoušci se museli zouvat, protože jsme dostali od pražských kolegů echo, že pyrotechniku pronášejí v obuvi,“ vysvětlil tiskový mluvčí Slovanu Lukáš Váňa pečlivé kontroly.

„Chtěli jsme zamezit tomu, aby pyrotechniku na stadion vnesli. Byť se to nepodařilo zcela, spousta pyrotechniky byla zadržena. A u koho se našla, prohlídka u něj byla ještě důkladnější,“ dodal.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slavia 2:1. Domácí zvládli obrat za dvě minuty
720p 480p 360p 240p

1500 fanoušků jedním turniketem

Slávistům vadil i počet vstupů do jejich sektoru. „Dopředu klub i fanoušci deklarovali, že do Liberce přijede větší množství slávistů, takže bylo dost času se na to připravit. Jenže dejme tomu 1500 fanoušků muselo nakonec projít jen jedním turniketem, což mi přišlo také šílené,“ dodal Vala.

Mnoho fanoušků hostujícího klubu si pak na sociálních sítích stěžovalo, že nestihli začátek zápasu. „Fanoušci byli dopředu upozorněni, aby přišli na stadion včas,“ zdůraznil mluvčí Liberce, který v přímém boji o čtvrté místo vyhrál nad Slavií 2:1.

„Nejvíc mi však vadí, že tímto přístupem jako by klub počítal s tím, že lidé budou naštvaní. Od mnoha slávistů jsem v neděli slyšel povzdechnutí, že tohle nemá zapotřebí a příště raději zůstane doma. V tu chvíli jsem si pomyslel, co asi Liberec chce? Dostat lidi na tribuny nebo jim to naopak znepříjemňovat tak, aby příště už raději nepřijeli? Dovedu si živě představit, že právě tohle bylo cílem Liberce,“ poznamenal Vala.

„Cílem Slovanu samozřejmě je, aby na stadionu bylo co nejvíc fanoušků, ať už našich nebo hostujících, ale bez pyrotechniky! Ta na náš stadion nepatří, považujeme ji za nebezpečnou,“ uzavřel tiskový mluvčí libereckého klubu.

Pyrotechnika se na stadion stejně do slávistického sektoru v Liberci stejně dostala
Pyrotechnika se na stadion stejně do slávistického sektoru v Liberci stejně dostala

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze