Liberec touží po Mešanovičovi, ten by ho bral. Nezmar chce i Jánoše | iSport.cz
Michal Koštuřík
29. prosince 2015 • 11:30

Liberec touží po Mešanovičovi, ten by ho bral. Nezmar chce i Jánoše

Jihlavský střelec Muris Mušanovič hlavičkuje před brankářem Zlína Tomášem Holým
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Divočina v Ostravě. Sudí Smolovi zbaštil simulaci, penaltu mohl písknout jindy ZLATÁ PÍŠŤALKA: Divočina v Ostravě. Sudí Smolovi zbaštil simulaci, penaltu mohl písknout jindy
Konec kariéry se blíží, teď chci ale na Turnaj mistryň, říká Strýcová Konec kariéry se blíží, teď chci ale na Turnaj mistryň, říká Strýcová
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podepsanou smlouvu s Jihlavou z dovolené do Česka nepoveze. S novou dohodou nechvátá, nabídka z Liberce je pro útočníka Murise Mešanoviče (25) lákavá. „Párkrát jsem mluvil s trenérem Trpišovským. Řekl mi, že o mě má zájem,“ nebrání se odchodu z Vysočiny. Jeden z nejlepších hráčů podzimní části Synot ligy chce svou kariéru posunout vpřed. Nejlépe už tuhle zimu.Dny volna mu pomalu končí a nejbližší budoucnost Murise Mešanoviče je stále v mlze. Jsou tři varianty. Buď pracovitý snajpr na vrcholu formy prodlouží kontrakt s Jihlavou a dohraje za ni sezonu, anebo přestoupí do Liberce. Jistou možností zůstává i odchod do ciziny. „Nezáleží jen na mně,“ hlásí Mešanovič z rodné Bosny. „Uvidíme, jakou za mě pošle Liberec nabídku a jestli na ni Jihlava kývne. Zatím byly jen náznaky,“ líčí situaci.

Příbram - Jihlava: Gól Murise Mešanoviče na 4:1

Pro Liberec je střelec osmi podzimních branek jednou ze zimních přestupových priorit. „Je to náběhový i soubojový typ útočníka, takového v kádru nemáme. Můžu potvrdit, že o něj máme zájem,“ říká sportovní manažer Jan Nezmar.

Podle informací Sportu bude Jihlava žádat finanční kompenzaci a hráčskou náhradu. Ve hře by měli být nizozemský útočník Kevin Luckassen (22) a obránce Miloš Karišik (27). „Zatím to není specifikované, takže nemůžu říct, že je Mešanovičův přestup blízko,“ podotýká Nezmar.

Nezmar chce i Jánoše

Nejen střelec Muris Mešanovič. Také Adam Jánoš by mohl v zimě nabrat z Jihlavy směr Liberec. Rtuťovitý záložník je podle informací Sportu rovněž v centru zájmu celku, který je v tabulce Synot ligy po podzimní části na čtvrtém místě a v Evropské lize do poslední chvíle bojoval o postup ze skupiny. „Zaujal nás, trenéři s těmito typy hráčů rádi pracují,“ potvrdil liberecký zájem o třiadvacetiletého fotbalistu sportovní manažer klubu Jan Nezmar.

Jánoš se z hostování na Vysočině vrátil do Sparty, ale místo v užším kádru trenéra Zdeňka Ščasného nejspíš znovu nezíská. Proto má Liberec šanci, že mladého záložníka uloví. „Je to věc lednových jednání,“ dodal Nezmar k možnému posílení kádru.

Trenér Jindřich Trpišovský se však v bosenském dravci zhlédl. A dělá v rámci svých kompetencí maximum pro jeho příchod. „Pro mě je to komplexní útočník, kéž by bylo takových víc,“ prohlásil.

Samotný hráč proti návratu na sever Čech (dříve působil v Jablonci) rozhodně nic nenamítá. „Liberec má dobrý tým, hraje o Evropu. Nebránil bych se tomu,“ bere rýsující se angažmá. Aktuálně ale platí, že se bude čtvrtého ledna hlásit na začátku zimní přípravy v Jihlavě.

Tam má do léta kontrakt. Pokud před startem jara nepodepíše nový, klub ho bude chtít prodat. Že by dohrál sezonu na Vysočině a odešel v létě, to je podle šéfa FC Vysočina nereálné.

„Dostali bychom za něj pouze tabulkové odstupné,“ nehodlá František Vaculík na svém klenotu prodělat. Jihlavě by se líbilo, kdyby Mešanovič prodloužil smlouvu a posléze přestoupil za solidní ranec peněz. Pravděpodobnější však je, že stěžejní hráč mužstva zmizí novému kouči Michalu Hippovi z kádru už během zimní pauzy.

„Měl jsem dobrý podzim a určitě bych se chtěl někam posunout,“ vzkazuje „Meši“, jehož by měl na hrotu jihlavského útoku nahradit zkušený Pavel Dvořák. Oba čeká za pár dní seznámení s novým koučem – Slovákem Hippem. „Překvapilo mě to, vůbec ho neznám,“ reaguje Mešanovič na informaci Sportu o chystaném příchodu slovenského experta.

Jihlava - Brno: Melichárek sundal Mešanoviče, penaltu pak málem chytil

Jihlava - Dukla: Patička Murise Mešanoviče

 


Články odjinud


Články odjinud