Baník zahodil DVĚ penalty, Frýdek srovnal v „power play“. Petržela zuřil

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Baníku neprožívají zrovna lehké období a ještě se potápějí sami… Ve druhém utkání zimní Tipsport ligy totiž jen remizovali 3:3 v derby s druholigovým Frýdkem-Místkem, když neproměnili dvě penalty a vyrovnávací gól inkasovali v posledních vteřinách zápasu. Baník tak už v Tipsport lize ze skupiny nepostoupí, pokračování si naopak zajistili fotbalisté Mladé Boleslavi.

Nový kouč Baníku Vlastimil Petržela poslal do zápasu především mladé odchovance, ale také Adama Kučeru a posilu ze Slavie Roberta Hrubého. Právě on mohl srovnat po půl hodině hry z penalty na 2:2, jenže jeho střela šla vedle.

Vyrovnat se tak podařilo – také z pokutového kopu – až 17letému Ondřeji Šašinkovi. Do druhé půle pak za Baník nastoupil i Tomáš Mičola, který se pak postavil ke třetí penaltě pro Ostravany, a stejně jako Hrubý selhal.

V závěru pak poslal do vedení Baník Marek Szotkowski, jenže hosté pak propadli při bránění standardky v posledních vteřinách a o výhru přišli.

„To, že jsme neproměnili dvě penalty, je ostuda. Bylo to lajdácké, ale víc mě mrzí to, že si necháme dát gól v poslední vteřině, kdy tam soupeř pošle i brankáře. Bohužel jsme neměli hráče pokryté,“ durdil se po zápase kouč Petržela.

Ligový podzim za 60 sekund: Baník Ostrava

Boleslav už má jistý postup

Fotbalisté Mladé Boleslavi v Tipsport lize deklasovali obhájce trofeje Hradec Králové 7:0 a po třetí výhře jako první postoupili do Final Four.

Boleslav poslal do vedení v 18. minutě Baroš a krátce před pauzou zvýšil Skalák. Svěřenci Karla Jarolíma po změně stran druholigového soupeře zcela rozložili, postupně se prosadili Čmovš, Chramosta, Skácel, Ladra a Křapka. Dominantní Středočeši zakončili domácí skupinu B bez ztráty bodu a se skóre 14:0.

Blízko postupu mezi nejlepší čtyřku přípravného turnaje je Olomouc. První tým Sigmy porazil druholigové Znojmo 4:2 i díky dvěma brankám slovenského útočníka Malce. Hanáci mají v domácí skupině D na kontě dvě výhry ze dvou utkání.Stejnou bilanci jako Olomouc mají ve vyškovské skupině C hráči Zlína. Ti v souboji celků z nejvyšší soutěže zdolali Brno 1:0 díky Pazderově trefě z 15. minuty. Zbrojovka nezvítězila ani v druhém duelu Tipsport ligy.

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina D (Olomouc):
Frýdek-Místek - Baník Ostrava 3:3 (2:2)
Branky: 4. Zavadil, 19. Krišto z pen., 90. Literák - 12. Ožvolda, 41. O. Šašinka z pen., 87. Szotkowski.
Sestava Ostravy: Chmiel - Sukup (46. Vengřinek), Kaša (65. Celba), Honiš, Granečný (46. Lučić) - Kučera (71. Szotkowski), Ožvolda (60. Foltyn), Matěj, Hrubý, Helešic (46. Holzer) - O. Šašinka (46. Mičola).

1. SC Znojmo - Sigma Olomouc I. 2:4 (1:2)
Branky: 15. Serenkov, 71. Stehlík - 56. a 84. Malec, 24. Moulis, 34. Chorý.
Sestava Olomouce:
I. poločas: M. Buchta - Štěpán, Rode, Radakovič, Falta - Zahradníček, P. Ševčík, Šindelář, Houska, Moulis - Chorý.
II. poločas: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Štěrba, Vepřek - Šindelář, Plšek - Yunis, Petr, Navrátil - Malec. Trenér: Jílek.

Tabulka:

1. Olomouc I. 2 2 0 0 6:3 6
2. Frýdek-Místek 1 0 1 0 3:3 1
3. Ostrava 2 0 1 1 4:5 1
4. Znojmo 1 0 0 1 2:4 0

Skupina B (Mladá Boleslav):
FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 7:0 (2:0)
Branky: 18. Baroš, 42. Skalák, 56. Čmovš, 56. Chramosta, 74. Skácel, 84. Ladra, 88. Křapka.
Sestava M. Boleslavi:
I. poločas: Diviš - J. Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Ščuk, Čermák - Skalák, Magera, Přikryl - Baroš.
II. poločas: Šeda - Křapka, Vraštil, Čmovš, Pauschek - Takács, Malpon - Ladra, Chramosta, Skácel - Klobása. Trenér: K. Jarolím.

Brno:
I. poločas: Melichárek - Timofejevs, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Brigant, R. Buchta, Lacko, Lutonský - Škoda - Vávra.
II. poločas Martin Doležal II. - Malík, Frelih, Jakub Šural, Janoščin - Chrien, Weber, Zavadil, J. Kučera - Zoubele - Přichystal. Trenér: Kotal.
Zlín: S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hubáček, Matejov - Kopečný, Bartolomeu, Holík, Motal, V. Vukadinovič - Poznar. Trenér: Páník.