CELÝ SESTŘIH: Plzeň porazila Teplice a utekla Spartě. Trefil se Kolář

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Plzně v 18. kole první ligy doma porazili Teplice 1:0 a upevnili si vedení v tabulce. Zároveň vytvořili tlak na druhou Spartu, které před jejím nedělním zápasem s Mladou Boleslaví odskočili na rozdíl šesti bodů. Za vítězstvím nasměroval obhájce titulu už v páté minutě Daniel Kolář. Plzeň vyhrála posedmé v řadě, z toho popáté bez inkasovaného gólu.

Viktoria nastoupila v obvyklé sestavě, naopak Teplicím chyběly opory Hora a Ljevakovič. Oběma hrozilo, že by v případě karetního trestu nemohli hrát v příštím důležitém zápase s Libercem. Teprve podruhé v kariéře nastoupil v základu dvacetiletý záložník Kodeš.

Roli favorita začala Plzeň naplňovat hned od začátku a už v 5. minutě se dočkala branky. Rohový kop sklepl hlavou Baránek, Vachoušek neuhlídal Koláře, který zblízka poslal hlavou míč do branky. Plzeňský záložník dal ve dvou jarních zápasech tři góly, na podzim se přitom trefil jen v úvodním kole.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Teplice 1:0. Rozhodl opět Kolář

Ze hry chyběla Plzni přesnější finální fáze, a tak nadále hrozila hlavně ze závarů při standardních situacích. Po jednom z rohů hlavičkoval na zadní tyči Hejda, ale gólman Chudý jeho pokus lapil. Oba si souboj zopakovali ve 36. minutě a znovu byl úspěšnější brankář Teplic.

Severočeši začali být nebezpečnější až šest minut před poločasem, kdy Fillo střelou k tyči vystrašil Kozáčika, gólman Plzně však nejistým zákrokem vyrazil míč na roh. Chvíli na to vypálil tvrdě Vondrášek, přes chumel těl se míč dostal až ke Kozáčikovi, který ale byl pozorný a střelu ukryl v náruči.

Plzeň - Teplice: Kolář využil dobře kopnutého rohu a otevřel skóre na 1:0

V 52. minutě měl zvýšení náskoku na kopačce Hořava, který se po průniku Koláře objevil sám před Chudým, brankáře však nepropálil. Hned na to se na druhé straně dostal do dobré pozice Vondrášek, ale branku netrefil.

Když pojistku nepřinesly ani dvě střely Kovaříka a přímý kop Hořavy, musela Plzeň hlídat těsný náskok až do konce. Teplice už si ale vážnější šanci nevypracovaly a nenavázaly na dvě předchozí remízy s Viktorií.

Teplický Zurab Tsiskaridze hlavičkuje před Danielem Kolářem z Plzně

18. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 5. Kolář. Rozhodčí: Marek - Pilný, Pochylý. ŽK: Soungole, Kukec (oba Teplice). Diváci: 10.068.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Baránek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (76. Petržela), Kolář (90. Vaněk), Kovařík - Ďuriš (69. Krmenčík). Trenér: Krejčí.

Teplice: Chudý - Vondrášek, Jeřábek, Ciskaridze, Krob - Soungole (78. Táborský), Kodeš - Kukec (83. Gregáň), Vachoušek, Fillo - Vaněček (66. Kapolongo). Trenér: Vavruška.

Plzeň - Teplice: Blázní? Tsiskaridze napálil míč do ležícího Krmenčíka

Plzeň - Teplice: Jeřábek výborným obranným zákrokem zastavil akci Plzně

Plzeň - Teplice: Chudý skvěle zasáhl proti Hořavovi

Plzeň - Teplice: Vondrášek to zkusil z dálky! Proti byl Kozáčik

Plzeň - Teplice: Kozáčika prověřil Martin Fillo

Plzeň - Teplice: Skvělý pas Limberského a pokus Hejdy. Chudý ale zasáhl