CELÝ SESTŘIH: Slovácko vyloupilo Příbram. Výhru vystřelil Došek

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Příbrami v 18. kole první ligy doma prohráli 0:1, přestože byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, jenže jen třikrát nastřelili konstrukci branky. Naopak v poslední minutě neuhlídali rohový kop, po kterém rozhodl o výhře hostů Libor Došek. Příbram tak doma počtvrté z posledních pěti utkání ztratila body. Naopak Slovácko si vylepšilo bilanci na hřištích soupeřů, kde bylo po podzimu druhé nejhorší.

Příbram nastoupila s nejmladší stoperskou dvojicí v lize a souboje se zkušeným kanonýrem Doškem měly být pro osmnáctiletého Chaluše a dvacetiletého Treglera výraznou prověrkou. Jenže od začátku si tlak vypracovali domácí a Slovácko do svého vápna téměř nepouštěli.

Už v 5. minutě měl blízko ke gólu, kdy Pilíkova střela po jemné teči Bednáře skončila na tyči. Vzápětí přišla jediná vážnější šance hostů za první poločas, ale Koné střílel z otočky jen do náruče brankáře.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slovácko 0:1

Jinak hrála hlavně Příbram, kterou táhli na krajích Pilík a velmi agilní Štípek. Ten však po Bednářově centru střílel těsně vedle, neuspěl ani Krameš a Bednář po hezké přihrávce Rezka z úhlu nepropálil gólmana Heču. Ve 35. minutě pak znovu pomohla hostům konstrukce branky, tentokráte po střele Hnaníčka.

Prokletí domácích pokračovalo i po změně stran, když hned v první minutě po Susově centru nastřelil Bednář břevno. Krátce na to protáhl Heču střelou z dálky. Došek se připomněl až v 66. minutě, kdy se hezky uvolnil na hranici vápna, ale následně přestřelil. Vzápětí ho vychytal Hruška.

Příbram postupně o svůj tlak přišla, přesto měla ještě dvě dobré šance rozhodnout. Jenže Bednář střílel vedle a Pilíkův přímý kop nadvakrát chytil Heča. Udeřilo naopak na druhé straně. Po rohovém kopu propadl míč k Doškovi, který se zblízka nemílil.

Příbram - Slovácko: Studená sprcha pro Příbram! Došek vystřelil výhru Slovácka

18. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 90. Došek. Rozhodčí: Kocourek - Kříž, Hrabovský. ŽK: Koné, Kerbr (oba Slovácko).

Příbram: Hruška - Sus, Chaluš, Tregler, Mudra - Hnaníček, Krameš - Pilík, Rezek (58. Suchan), Štípek (73. Šabala) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Slovácko: Heča - Reinberk, Košút, Hofmann (85. Šumulikoski), Chýla - Havlík, Rada - Biolek (80. Civič), Koné (90. Daníček), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Příbram - Slovácko: Další drama na hřišti! Pro Hofmana musela nosítka

Příbram - Slovácko: Tohle bolelo! Hnaníček a Biolek se nepříjemně střetli hlavami

Příbram - Slovácko: Fantazie! Výbornou střelu Doška zneškodnil ještě lepší Hruškův zákrok

Příbram - Slovácko: Třetí tyč! Příbram opět nastřelila jen břevno

Příbram - Slovácko: Košút zaskočil za Heču a zlikvidoval Benářovu střelu

Příbram - Slovácko: Další příbramská tyč! Tentokrát nastřelil konstrukci Hnaníček

Příbram - Slovácko: Velká šance! Bednář ale hlavičkoval vedle

Příbram - Slovácko: Strach na hřišti! Pilík svou střelou vyrazil dech Milanu Kerbrovi

Příbram - Slovácko: Zakončení Slovácka. Koné trefil pouze Hrušku

Příbram - Slovácko: Tyčka! Tomáš Pilík nastřelil pouze konstrukci Hečovy brány