CELÝ SESTŘIH: Další utrápená výhra. Plzeň zvítězila v Olomouci 1:0

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně vyhráli v 19. kole na hřišti předposlední Olomouce 1:0 a v tabulce mají minimálně do pondělí šestibodový náskok před druhou Spartou. O výhře Viktorie, která v prvním poločase neproměnila penaltu, rozhodl v 48. minutě bývalý hráč Sigmy Tomáš Hořava. Domácí navíc hráli od 66. minuty bez vyloučeného Uros Radakoviče.

Plzeň zahrozila poprvé už v desáté minutě, kdy Kovařík dostihl u čáry míč, odcentroval a Ďuriš skóroval. Podle rozhodčího už byl ale míč v autu, takže branka neuznal. O tři minuty později nedoskočil osamocený Radakovič na Faltův roh, míč jen tečoval za sebe, kde byl dorážející Štěrba v ofsajdu.

Velkou šanci jít do vedení dostali hosté v 25. minutě, kdy Hála stáhl ve vápně Kovaříka a sudí nařídil penaltu. K ní se postavil Kolář, s jeho pokusem si však brankář Buchta poradil. O chvíli později se po přímém kopu dostal k odraženému míči Liberský, ale těsně minul.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 0:1

Do druhého poločasu musela udělat Plzeň vynucenou změnu a zraněného Baránka nahradil ve stoperské dvojici Hubník.

Na první gól se ve druhém poločase čekalo jen tři minuty. Ve 48. minutě ztratil Radakovič míč, Petržela našel na vápně Hořavu a ten se nemýlil.

Šance na vítězství Plzně vzrostly v 66. minutě, kdy dostal druhou žlutou stoper Radakovič. O rozruch se rozhodčí Lerch postaral i vzápětí, když ukázal druhou žlutou Hálovi a nechal ho pokračovat ve hře. Nakonec ale kartu dostal domácí kapitán Vepřek.

Olomouc - Plzeň: Plzeň se dočkala – Hořava se trefil šajtlí

Hosté si s přesilovkou příliš nevěděli rady a Olomouc mohla deset minut před koncem vyrovnat. Chorého zblokovaná střela se odrazila k Ordošovi, který ale zblízka přehodil gólmana Kozáčika i branku.

Plzeň si tak připsala sedmé vítězství za sebou a před Spartou vede o šest bodů, ale letenský celek má pondělní zápas na Dukle k dobru. Naopak Olomouc ani na třetí pokus na jaře nevyhrála a promarnila možnost opustit sestupové pásmo. Na patnácté příčce ji od čtrnácté Jihlavy dělí jeden bod.

19. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 48. Hořava. Rozhodčí: Lerch - Paták, Fišer. ŽK: Hála, Radakovič, Ševčík, Vepřek - Limberský, Kovařík, Kozáčik. ČK: 66. Radakovič. Diváci: 5176.

Olomouc: Buchta - Hála, Štěrba, Radakovič, Vepřek - Navrátil (78. Ordoš), Ševčík, Šindelář (62. Plšek), Houska (71. Chorý), Falta - Petr. Trenér: Jílek.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Baránek (46. Hubník), Limberský - Petržela (72. Kopic), Hořava, Hrošovský, Kolář (81. Holenda), Kovařík - Ďuriš. Trenér: Krejčí.

Olomouc - Plzeň: Asistent Paták odmával neexistující ofsajd Plzni

Olomouc - Plzeň: Tohle a ofsajd? Asistent Fišer se spletl o metr a půl

Olomouc - Plzeň: Lerch odpískal útočný faul, jaký svět neviděl

Olomouc - Plzeň: Ordoš měl vyrovnat, ale bránu vysoko přestřelil

Olomouc - Plzeň: Lerch je popleta – dal Hálovi druhou žlutou a nevyloučil ho

Olomouc - Plzeň: Radakovič dostal druhou žlutou za loket do Ďurišova zátylku