CELÝ SESTŘIH: Velký obrat Slovácka! Jihlavu porazilo 3:1

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slovácka porazili v 19. kole první ligy Jihlavu 3:1. První jarní branku Vysočiny vstřelil v 15. minutě Petr Hronek, vzápětí ale vyrovnal Veliče Šumulikoski. V závěru poločasu sice neproměnil penaltu Libor Došek, ale díky gólům Francise Koného a Marka Havlíka domácí zvítězili.

Sestupem ohrožená Jihlava začal aktivně, útočným pojetím si vypracovala několik střeleckých příležitostí. Po čtvrt hodině Vaculík unikl po levé straně a z jeho přihrávky mezi domácí stopery zaznamenal přesnou ránou k tyči Hronek vedoucí gól.

Slovácko však na nepříznivý vývoj bleskově zareagovalo. Jen o minutu později Sadílek z trestného kopu z levé strany našel v trestném území nabíhajícího Šumulikoského, který hlavou překonal brankáře Rakovana.

Po vyrovnávacím gólu převzali iniciativu domácí, kteří si z územní převahy vypracovali i gólové šance. Ve 23. minutě po Kerbrově centru z levé strany Doškovu hlavičku pod břevno stačil Rakovan vyrazit. Ve 43. minutě srazil v trestném území obránce Krejčí nabíhajícího Biolka a rozhodčí Zelinka nařídil penaltu.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Jihalava 3:1

Nejlepší střelec Slovácka Došek však pokutový kop neproměnil, jihlavský brankář jeho střelu k levé tyči vystihl a míč chytil. Těsně před přestávkou vynikl i domácí gólman Heča, jenž vyrazil trestný kop Vaculíka.

Po změně stran fotbal upadl do oboustranných nepřesností. Slovácko stereotypně nakopávalo míče na Doška, kterého dobře střežil stoper Šulek. Naopak Jihlava zápolila s přechodem do protiútoků. V 56. minutě Rakovan dvakrát zasahoval před Doškem, na druhé straně o chvíli později po rohovém kopu stačil vyrazit brankář Heča střelu Kryštůfka.

Devět minut před koncem trestuhodně zahodil možnost rozhodnout zápas Hronek, který se ocitl v protiútoku zcela sám před Hečou, jenž stačil jeho střelu vyrazit.

Trest přišel vzápětí. Koné pronikl mezi obránci Jihlavy a prostřelil Rakovana. Zisk tří bodů pro Slovácko poté v nastavení potvrdil po protiútoku do otevřené obrany Havlík.

19. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 3:1 (1:1)

Branky: 16. Šumulikoski, 85. Koné, 90.+2 Havlík - 15. Hronek. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Pelikán. ŽK: Sadílek, Košút - Kučera. Diváci: 3778.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Chýla - Šumulikoski - Biolek (57. Chvátal), Sadílek (57. Koné), Havlík, Kerbr (73. Civič) - Došek. Trenér: Habanec.

Jihlava: Rakovan - Kryštůfek, Šourek, Krejčí, Urdinov - Šulek - Fulnek (54. Kukol), Hronek, Kučera, Vaculík - Voltr (61. Dvořák). Trenér: Hipp.

Slovácko - Jihlava: Pojistka na závěr. Havlík zvyšuje na 3:1

Slovácko - Jihlava: Košút na čáře rozesmutnil Jihlavu!

Slovácko - Jihlava: Jako tank! Francis Koné dotlačil Slovácko do vedení 2:1

Slovácko - Jihlava: Selhání! Petr Hronek nechal vyniknout Milana Heču

Slovácko - Jihlava: Tomáš Rada zachránil Slovácko od inkasování

Slovácko - Jihlava: Došek selhal! Rakovan chytil penaltu