Mosquera nechtěl po půli v Příbrami hrát. Mafia, řekl po zápase

Autor: jp
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fanoušci hostů měli poměrně jasný názor a ostatní příčetní na stadionu ho asi museli sdílet také. Bohemians hodně času nehráli v Příbrami jenom proti jedenácti lidem… Sudí Emanuel Marek chyboval, často v neprospěch hostů. A když po remíze 0:0 procházel záložník hostů Jhon Mosquera mixzónou, nic nemaskoval. „Mafia! Mafia! Puta!“

To poslední slovíčko si ze španělštiny můžete přeložit různě. Pro představu je to něco jako „hergot“, ale spíš jde o vulgarismus, takže „kurva“ je lepší. Ta první dvě jsou globální pojmy.

Nejde o to tak rychle kritizovat sudího Marka. Mosquera ale sváděl hlavně v prvním poločase spoustu soubojů s pravým obráncem Příbrami Martinem Susem a vůbec se neradoval z toho, jak je Marek posuzuje. Jednou mu dokonce ukázal žlutou kartu, asi hlavně proto, aby Kolumbijce zklidnil, protože to objektivně potřeboval.

Celý sestřih utkání Příbram - Bohemians 1905 najdete ZDE

„Museli jsme ho o poločase hodně uklidňovat. Byl už vyzutý a skoro ve sprše, nechtěl ani nastoupit do druhého poločasu,“ přiznal divokou pauzu v kabině Bohemians trenér Roman Pivarník.

„Nechtěl ani s nikým komunikovat, s hráči, s nikým. Musel jsem ho povzbudit a on se s tím pak vyrovnal famózně,“ chválil svého nakrknutého svěřence Pivarník.

Mosquera zápas i přes hrozbu vyloučení dohrál a výrazně pomohl svému týmu k cenné remíze 0:0 u Litavky.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Bohemians 0:0. Největší šanci měl Schick

Příbram - Bohemians: Neuvěřitelná šance Schicka a ještě lepší zásah Hrušky

Příbram - Bohemians: Hlavička Bednáře! Zlámal byl na svém místě