5. března 2016 • 20:05

CELÝ SESTŘIH: Dvě červené a penalta! Boleslav porazila Slavii 2:1

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 20. kole Synot ligy pražskou Slavii 2:1. Zápas rozhodl moment v 57. minutě, kdy ve vápně fauloval Michal Frydrych Jana Charmostu a dostal červenou kartu. Penaltu bezpečně proměnil Lukáš Magera. Náskok zvýšil krásnou střelou Jakub Rada. V závěru za hosty zkorigoval výsledek Muris Mešanovič.

Oba trenéři, kteří dříve úspěšně působili v soupeřově klubu, neměli k dispozici nejsilnější sestavu. Za domácí místo zdravotně indisponovaného Kysely nastoupil na pravém beku Jánoš, scházeli i Pauschek a Polom. Trest za vyloučení si odpykal Baroš, ale na hrotu útoku hrál Chramosta.

Slavii kvůli dohodě klubů chyběli Vukadinovič s Štohanzlem a zranění Bílek, Bořil a se svalem brankář Berkovec. Poprvé po příchodu z Ostravy tak v soutěžním utkání za Pražany chytal Pavlenka a hned ve třetí minutě jeho pravou tyč těsně minul Čermák.

V první půli byli aktivnější Mladoboleslavští, kteří lépe kombinovali a drželi míč v úctyhodných 79 procentech času. Ščukovu střelu v šesté minutě vyrazil Pavlenka a další Čermákův pokus skončil těsně vedle.

Na druhé straně v 21. minutě šel do brejku po chybě domácích v rozehrávce Škoda, ale vracející se Čmovš stačil zasáhnout. Domácí pokračovali v převaze. Chramostovo zakončení zablokoval obránce a těsně před pauzou hlavičkoval po rohu těsně mimo Čmovš.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 2:1

Do vedení se domácí dostali až dvanáct minut po přestávce. Chramosta se ve vápně při pokusu o střelu po kontaktu s Frydrychem skácel na zem, Ardeleánu odpískal penaltu a slávistického stopera, jenž měl jednu žlutou kartu, vyloučil.

Magera z pokutového kopu poslal Pavlenku na druhou stranu a připsal si 50. ligový gól. Proti verdiktu sudího protestoval kouč Slavie Uhrin tak vehementně, že ve svém bývalém působišti musel na tribunu.

Hosté navzdory oslabení poslali na trávník ke Škodovi a Železníkovi třetího útočníka Mešanoviče a v polovině druhé půle dvakrát marně žádali penaltu. Na druhé straně protáhl Pavlenku Čermák.

Mešanovič hru hostů výrazně rozhýbal a dostal se do tří šancí. V té největší ale v 77. minutě mířil mimo. Slavia v oslabení začala hrát svůj nejlepší fotbal a vyrovnání měl na noze Souček, který ale na tři góly z minulého kola nenavázal, protože ho vychytal Šeda.

V 85. minutě naopak domácí přidali pojistku, když se po Čermákově přiťuknutí z dálky pěkně trefil Rada. V poslední minutě ještě zdramatizoval závěr hlavičkou po Kenijově centru střídající Mešanovič, ale první jarní prohru Slavie už neodvrátil. Kenija z poslední šance minul.

Mladá Boleslav - Slavia: Chramostův pád v souboji s Frydrychem a Magerova penalta - 1:0

20. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:1 (0:0)
Branky: 57. Magera z pen., 85. Rada - 90. Mešanovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Wilczek, Kotík. ŽK: Ščuk, Chramosta, Jánoš - Frydrych, Piták. ČK: 90.+1 Kúdela - 56. Frydrych. Diváci: 5000 (vyprodáno).

M. Boleslav: Šeda - Jánoš, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Rada - Kalabiška (83. Přikryl), Magera (89. Takács), Čermák - Chramosta (75. Baroš). Trenér: Jarolím.

Slavia: Pavlenka - Mikula, Frydrych, Deli, Jablonský - Mihalík (62. Mešanovič), Souček, Hušbauer, Zmrhal (78. Kenija) - Železník, Škoda (87. Piták). Trenér: Uhrin ml.

Mladá Boleslav - Slavia: Slavia žije – Mešanovič na poslední chvíli snížil

Mladá Boleslav - Slavia: Kúdela jde ven – oplácel, strčil do Pitáka

Mladá Boleslav - Slavia: Rada rozhodl krásnou ranou, Pavlenka na ni nedosáhl

Mladá Boleslav - Slavia: Mešanovič spálil tutovku – trefil tyč

Mladá Boleslav - Slavia: Čermák protáhl Pavlenku, ten jeho střelu vytáhl nad břevno

Mladá Boleslav - Slavia: Mešanovič měl na noze vyrovnání, vystřelil vedle

Mladá Boleslav - Slavia: Ani Ščukova ruka penaltu Slavii nepřinesla

Mladá Boleslav - Slavia: Uhrin protestoval a rozhodčí ho poslal na tribunu

Mladá Boleslav - Slavia: Čmovš hlavičkoval těsně vedle

Mladá Boleslav - Slavia: Chramosta se dostával do tutovky, Slavii zachránil Deli

Mladá Boleslav - Slavia: Slávisté mají v Boleslavi domácí prostředí

Mladá Boleslav - Slavia: Souček málem tečoval míč za Pavlenkova záda

Mladá Boleslav - Slavia: Šeda špatně rozehrál, Škoda v šanci selhal