Stanislav Hrabě
7. března 2016 • 09:49

Průměrný soubor, nebo dravec? Slavia poznala své schopnosti

Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2 Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Porážka v Mladé Boleslavi 1:2 výrazně ztížila Slavii cestu do pohárové Evropy, byla ovšem pro ni i nesmírně poučná. Poznávala v utkání sama sebe. Slavia poprvé na jaře nebodovala. V Mladé Boleslavi ukázala dvě tváře. A jestli zůstane jako v předchozích letech průměrným souborem čekajícím na ránu protivníka, jak se předvedla do 55. minuty, nebo povyrostla do nebezpečného mužstva určujícího tempo hry, což dokázala ve třetí třetině střetnutí dokonce v oslabení, to ukáže čas.Trenér Dušan Uhrin mladší si rozpor uvědomoval. „Jsem za tyto minuty spokojený, odehráli jsme je velice dobře,“ kvitoval, že i přes nepříznivý stav byli jeho svěřenci i v deseti lidech čipernější a měli šance na otočení skóre.

„Jsme ale schopni odehrát lepší utkání,“ upozornil na hodně nevýrazný projev do 55. minuty, kdy se domácí dostali po proměnění pokutového kopu do vedení a Slavia přišla o vyloučeného stopera Michala Frydrycha.

„Nastoupili jsme strašně pasivně,“ přiznal slávistický kouč. „Mladá Boleslav nás přehrávala v záloze hlavně po stranách, Škoda neudržel vpředu žádný míč,“ opřel se i do kapitána týmu. „Kupodivu jsme začali hrát až v deseti, měli jsme šance, které jsme si nevytvořili v jedenácti,“ opět zvýraznil nelogičnost při poměru sil na hřišti.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 2:1. Pražané nezvládli důležitý zápas
720p 480p 360p 240p

Slávističtí hráči s tímto hodnocením souhlasili. „Je pravda, že jsme se vzbudili až po gólu,“ přiznal střídající útočník Muris Mešanovič. „Do té doby nám chyběla mezihra, pohyb, Boleslav nás jasně přehrávala,“ neskrýval. „Po obdrženém gólu jsme věděli, že musíme něco dělat,“ odhalil, že profesorské držení bezbrankového stavu už k ničemu nepovede.

„Nechali jsme se zbytečně zatlačit, zvedli jsme se až v době, kdy jsme byli v deseti,“ připojil se brankář Jiří Pavlenka, jenž prožil v slávistickém dresu při zranění jedničky Martina Berkovce premiéru.

Mdlá, nepřesná, jalová v útoku. Taková byla Slavia na mladoboleslavské půdě do 55. minuty. Pak běhavá, invenční v ofenzivě, vytvořila si mnoho šancí - to byla její proměna. Proti týmům z čela tabulky k úspěchu ovšem jiná cesta nevede. V Mladé Boleslavi dokázala, že i toto náročné pojetí svede. Dokonce v oslabení. Slavia poznává sama sebe. Své schopnosti. Někdy může být i porážka cenná.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Slavii? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >> 

Všechny zprávy pro fanoušky Slavie

Mladá Boleslav - Slavia: Kenija mohl vyrovnat, přímák ale poslal kousek vedle
720p 480p 360p 240p

Mladá Boleslav - Slavia: Chramostův pád v souboji s Frydrychem a Magerova penalta - 1:0
720p 480p 360p 240p

Mladá Boleslav - Slavia: Uhrina vykázali na tribunu, musel přes plot!
720p 480p 360p 240p

Mladá Boleslav - Slavia: Rada rozhodl krásnou ranou, Pavlenka na ni nedosáhl
720p 480p 360p 240p

Mladá Boleslav - Slavia: Slavia žije – Mešanovič na poslední chvíli snížil
720p 480p 360p 240p

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze