CELÝ SESTŘIH: Překvapení v Jablonci. Poslední Baník si odváží bod

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Beznadějně poslední Baník Ostrava se v 21. kole postaral o velké překvapení. Na půdě ambiciózního Jablonce totiž vyválčil bod za remízu 1:1. Hosté se dostali do vedení brankou stopera Vraštila. Domácí trenér Frťala na nepříznivý výsledek reagoval dvojím střídáním ještě v prvním poločase. Právě střídající Doležal ještě do poločasu vyrovnal. V druhém poločase neproměnil penaltu Tecl a Baník tak získal v jedenáctém venkovním utkání sezony premiérový bod.

Domácí outsidera v úvodu zatlačili, ale až na Hübschmanovu střelu doprostřed branky si nic nevytvořili. Naopak Baník hru brzo vyrovnal a ve 30. minutě se dostal do vedení. Hrubý z přímého kopu nacentroval do šestnáctky a přesně našel Vraštilovu hlavu. Obránce hostující z Boleslavi vstřelil první ligový gól Ostravy v Jablonci po 421 minutách.

Rychlou odpověď mohl zařídit z další standardní situace Greguš, ale těsně minul tyč. Trenér Severočechů Frťala už v 35. minuty stáhl ze hřiště kapitána Hübschmana i Wágnera, za které přišli Pospíšil s Doležalem. A právě útočník Doležal po minutě na hřišti vyrovnal, když se zblízka prosadil z otočky po Teclově přiťuknutí z levé strany.

V 51. minutě rozhodčí Královec posoudil souboj Vraštila s domácím Masopustem jako penaltový a nařídil pro Jablonec devátý pokutový kop v této ligové sezoně. Tecl však selhal a napálil pouze pravou tyč.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Ostrava 1:1

Baník kontroval rychlým protiútokem, ale Helešicovu přihrávku nevyužil Ožvolda a v dobré pozici zamířil nad břevno. Jablonečtí se dál trápili a prakticky se nedostávali k soupeřovu pokutovému území.

Ostrava nepůsobila jako tým s jasně nejhorší ofenzivou ligy a navíc dál podnikala nebezpečné brejky. Po jednom z nich v 79. minutě na míč těsně nedosáhl De Azevedo.

Domácí ze závěrečného tlaku vytěžili jenom nepřesné hlavičky Doležala a Pospíšila a ze hřiště je vyprovázel pískot tribun. Ostrava tak venku v lize bodovala poprvé od loňského dubna, kdy zvítězila na hřišti Bohemians 1905.

21. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Branky: 36. Doležal - 30. Vraštil. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Koval. ŽK: Chmiel (Ostrava). Diváci: 2065.

Jablonec: Bárta - Karavajev, Kysela, Pernica, Hybš - Hübschman (35. Pospíšil) - Masopust (67. Breda), Rossi, Greguš - Wágner (35. Doležal), Tecl. Trenér: Frťala.

Ostrava: Chmiel - Dostál, Kaša, Vraštil, Lučič (77. Celba) - Lásik - Holzer, Hrubý, Ožvolda (60. Mešaninov), Helešic (74. Mondek) - De Azevedo. Trenér: Petržela.

Jablonec - Baník: Chmiel vychytal hlavičku Tecla

Jablonec - Baník: De Azevedo před bránou nedosáhl na Mondekův centr

Jablonec - Baník: Masopust faulován ve vápně, Tecl pak neproměnil penaltu!

Jablonec - Baník: Na 1:1 srovnal z otočky čerstvě nasazený Martin Doležal

Jablonec - Baník: Vraštil se trefil hlavou po přímém volném kopu, Baník vede 1:0

Jablonec - Baník: Chmiel vytáhl centr Hybše, Rossi pálil nad

Jablonec - Baník: Po standardce Jablonce střílel Hübschman, Chmiel ho vychytal

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47