CELÝ SESTŘIH: Těsná výhra. Slavia doma porazila Zlín 1:0

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Důležité tři body si připsali hráči fotbalové Slavie v zápase 21. kola Synot ligy. Domácí vydřeli hubené vítězství 1:0 nad nováčkem ze Zlína. Jedinou branku vstřelil záložník červenobílých Tomáš Souček, který hattrickem zařídil i minulý domácí triumf nad Ostravou. To hostující Zlín na jaře nebodoval ani na pátý pokus.

Pražanům na lavičce scházel trenér Dušan Uhrin mladší, který dostal dvouzápasový trest za vykázání na tribunu kvůli hanlivým výrokům na adresu rozhodčího v Mladé Boleslavi. V roli hlavního kouče ho zastoupil Petr Čuhel.

Slávistům výborně vyšel úvod utkání. V šesté minutě zahrával rohový kop Hušbauer a nepokrytý Souček hlavou s pomocí břevna překonal gólmana Dostála.

Nováček mohl téměř okamžitě odpovědět. Domácí brankář Pavlenka, který opět zastoupil zraněného Berkovce, špatně rozehrál, k míči se dostal Diop, ale svému bývalému klubu gól nedal, protože jeho tečovaná střela skončila těsně mimo.

CELÝ SESTŘIH: Slavia-Zlín 1:0. Pražané ubojovali těsné vítězství

Pražané poprvé v jarní sezoně nastoupili v základu pouze s jediným hrotovým útočníkem Škodou a ten mohl v 21. minutě zvýšit, jenže v samostatném úniku trefil pouze brankáře Dostála a nezlomil čekání na první jarní gól.

Do základní sestavy Slavie se vrátili stoper Latka a střední záložník Kenija, který patřil v první půli k nejlepším hráčům na trávníku. Krátce po Škodově šanci měl v dobré pozici dost času na zakončení, ale přestřelil a za další chvíli povedenou ranou rozezvučel břevno.

Po přestávce přestala být převaha domácího týmu tak výrazná a Zlín se začal osmělovat. Velkou šanci na vyrovnání měl v 57. minutě Vukadin Vukadinovič, který nastoupil proti bratru Miljanovi ze Slavie. Po centru hlavičkoval sám, ale jen do Pavlenky.

Domácí se museli až do poslední chvíle strachovat o tři body, ale Zlín žádnou akci nedotáhl. Přesto někteří fanoušci po závěrečném hvizdu ohodnotili výkon Slavie pískotem.

21. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 6. Souček. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina. ŽK: M. Vukadinovič, Piták - Hájek. Diváci: 6673.

Slavia: Pavlenka - Mikula, Latka, Deli, Jablonský - Hušbauer (59. Piták), Souček - M. Vukadinovič, Kenija (69. Mešanovič), Zmrhal (83. Štohanzl) - Škoda. Trenér: Čuhel.

Zlín: Dostál - Pazdera (52. Malý), Hájek, Jugas, Matejov - Hubáček - V. Vukadinovič, Holík (87. Jordan), Diop (70. Fantiš), Koreš - Poznar. Trenér: Páník.

Slavia - Zlín: Pavlenka váhal s odkopem, Diop bránu minul

Slavia - Zlín: Souček naskočil na Hušbauerův roh, Slavia vede 1:0

Slavia - Zlín: Pavlenka vychytal Vukadina Vukadinoviče

Slavia - Zlín: Piták dostal mírnou žlutou za ostrý zákrok

Slavia - Zlín: Škoda tváří v tvář Dostálovi selhal

Slavia - Zlín: Miljan Vukadinovič přihrál pád ve vápně, dostal žlutou